Projekt ogólnopolski Internetowy Teatr TV

Cele:

- podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach,

- umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,

- uwrażliwienie na piękno,

- krzewienie kultury i estetyki żywego słowa

Romana Wojtczak

Pierwszą transmisją iTeatru TVP w nowym roku szkolnym 2022/2023 był spektakl pt. „Wielka zagadka Misia Uszatka” z desek Teatru Lalek Arlekin w Łodzi.

27 wrzesień 2022 r.

Opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, przedstawiona w skali mikro. To refleksja nad tym, co teraz, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu, może dać naszym dzieciom – np. wsparcie w działaniu, model relacji czy baśniowego przewodnika.
„Miś Uszatek” Czesława Janczarskiego to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Pluszowy niedźwiadek, którego przygody doczekały się filmowej realizacji w łódzkim studio animacji Se-ma-for, zawładnął niegdyś wyobraźnią dużych i małych na całe dekady. Dziś o tego nieco zapomnianego przez obecne pokolenie przedszkolnych dzieci oraz o jego przygody, chcielibyśmy się upomnieć w teatrze – przypominając ulubionego bohatera poprzednich pokoleń. Pragniemy, aby Miś Uszatek, jego mikroświat i świat jego wartości stanowił znowu element codzienności odwiedzających teatr widzów.

Post Rating

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

Name (required)