Projekt ogólnopolski  Dzień Zdrowego Śniadania

Cele:

1. Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
2. Przyczynianie się (pośrednio) do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
3. Edukację najmłodszych przez zaangażowanie rodziców i nauczycieli w kwestie prawidłowego żywienia dzieci.

klasy I - III

Beata Mamot, Marta Szmaj

Romana Wojtczak, Daria Mazur-Kędziora

Ewa Portasiak-Włodarczyk, Monika Wiatrak

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia. Od kilku lat uczniowie edukacji wczesnoszkolnej realizują go podczas samodzielnie przygotowywanych posiłków.

Uczniowie klas 1 – 3 – w dniach 7 - 8 listopada zrealizowali Szkolny Projekt - Dzień Zdrowego Śniadania – „Smacznie, Zdrowo, Kolorowo”.

Celem projektu było zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania; zadanie to ma na celu przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez świadomą edukację.

Wraz z wychowawcami przygotowywali w swoich salach smaczne, zdrowe
i kolorowe kanapki i sałatki. Przygotowywali swoje miejsca pracy, pamiętali o myciu rąk, warzyw i owoców, dbali o bezpieczeństwo podczas używania ostrych narzędzi.
Ucząca dobrych nawyków zabawa oraz poznawanie smaków były podstawą działań podczas tego zadania.

Na zakończenie z apetytem spożywali w swoich grupach klasowych świeże, smaczne kanapki.

Koordynator szkolny klas 1-3: Romana Wojtczak

Post Rating

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

Name (required)