Z WIZYTĄ W MUZEUM 3 D W OSTROWSKIM RATUSZU – Ulicami dawnego Ostrowa

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-01-12 | Views: 372

Dnia 8 stycznia bieżącego roku uczniowie klasy 3 A i 3 B wraz z wychowawcami odwiedzili Muzeum 3 D, które jest częścią Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i mieści się na parterze ostrowskiego Ratusza oraz obejrzeli wystawę klocków Lego „Historie klockiem pisane”
Dzieci odbyły spacer po centrum Ostrowa na przełomie XIX i XX wieku, oglądały odtworzone witryny ówczesnych sklepów oraz warsztatów – zegarmistrzowskiego i szewskiego.
Odwiedziły ówczesny zakład fryzjerski, na umieszczonym tam monitorze mogły zobaczyć swoje odbicie w stroju z wybranej epoki.

W Cafe Muzeum zasiadły do stolika w towarzystwie Gustawa Bojanowskiego i Jadwigi Żylińskiej. Największe emocje wzbudziły gogle, dzięki którym dzieci przenosiły się w wirtualną rzeczywistość.

Dużą atrakcją stanowiła także nieduża sala stylizowana na dawne „Kino Roma”.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wyżej wspomniana wystawa klocków Lego gdzie i tam nie brakowało emocji i wrażeń. Dzieci mogły zobaczyć wybudowaną z klocków m.in. makietę XIX – wiecznego miasta, kolejkę, sceny bitewne, zabytki czy statki z „Gwiezdnych wojen „ i wiele innych ciekawych budowli. Wystawa pokazuje, jakie możliwości dają klocki Lego. Modele zbudowane są ze standardowych i specjalnych klocków, służących do budowania konstrukcji.
Pobyt w Muzeum był dla dzieci pełen emocji, część uczestników zadeklarowała, że wróci tu jeszcze w towarzystwie swoich rodziców. Zachęcamy do skorzystania z tej niezwykłej wystawy.

Print Bookmark and Share

Return to previous page