Przerwa na czytanie

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-10-24 | Views: 204

15 października o godzinie 11.25 podczas 15 minutowej przerwy Pani Marta Szmaj z Panią Anetą Błaszczuk zorganizowały w szkole "Przerwę na czytanie". V Ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Dziś wspólnie swoją ulubioną książkę przeczyło 214 uczniów wraz z 23 nauczycielami oraz Dyrekcją Szkoły.

film -

galeria zdjęć -

Celem przeprowadzenia czytającej przerwy jest przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenia uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu tym bardziej w dobie XXI wieku gdzie główny prym wiedzie telefon komórkowy czy tablet a młodzież zamiast papierowej książki wybiera elektroniczną wersję e-booka czy coraz bardziej modnego audiobooka.
W naszej szkole na szczęście widok ucznia z książką w ręce na przerwie nie jest rzadkością w naszej szkole. Życzymy sobie więcej tego typu projektów.
Honorowy patronat nad akcją objęła Elżbieta Anna Polak- Marszałek Województwa Lubuskiego, Ewa Rawa- Lubuski Kurator Oświaty oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Print Bookmark and Share

Return to previous page