NOC BIBLIOTEK

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2020-10-24 | Views: 208

Na tegorocznej Nocy Bibliotek pod hasłem „KLIMAT NA CZYTANIE” spotkali się uczniowie kl. VII. Naszym celem było zgłębianie wiedzy oraz rozwijanie kreatywności.
Uczniowie otrzymali do wykonania indywidualne zadania polegające na rozwiązaniu wirtualnych Escape Rooms oraz ułożeniu logicznej bajki składającej się z tytułów książek. W grupach zmierzyli się w kalamburach oraz musieli stworzyć plakat zapowiadający przyszłoroczną edycję Nocy Bibliotek.

Ponadto, poruszony został ważny temat związany z troską o klimat oraz dobrostan ludzi i Ziemi. Uczniowie mogli zapoznać się z literaturą w zakresie ekologii i ochrony środowiska, dostępną w bibliotece oraz obejrzeć film "HOME: Ziemia S.O.S”
Pamiętajmy, że właśnie teraz, kiedy mamy ograniczone możliwości uczestniczenia w wielu formach kultury i życia społecznego, jest doskonały czas na czytanie, na bycie z książką, która daje wsparcie, wytchnienie czy rozrywkę.

Print Bookmark and Share

Return to previous page