Dzień Tolerancji w klasie III A

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2021-01-12 | Views: 185

W listopadzie na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO.
„Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności. To nie tylko moralny obowiązek, ale także prawny i polityczny warunek. Tolerancja – wartość, która czyni możliwym pokój – przyczynia się do zastąpienia kultury wojny kulturą pokoju”.

fb.watch/2ZihTRQBCG/

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczyła w obchodach tego święta. Uczniowie klasy 3 a wzięli udział w zajęciach dydaktycznych, na których omawialiśmy  szacunek, akceptację i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie.
Po przeprowadzonej wspólnie lekcji przygotowali wiersz o Wyspie Tolerancji. Na zajęciach zdalnych przygotowali  propozycje emblematu Dnia Tolerancji. Prace są ciekawe, kolorowe, pomysłowe, z użyciem różnych technik i materiałów.

Print Bookmark and Share

Return to previous page