Akcja Żonkile 2021 w naszej szkole

Categories: | Author: Romana Wojtczak | Posted: 2021-04-20 | Views: 209

Uczniowie klasy 4a, 5 oraz 6a i 6b wzięli udział w akcji Żonkile upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim.
 Podczas zajęć obejrzeli film „Będę pisać” w reżyserii Hi-Story. Losy dwójki nastolatków przed wojną i w jej trakcie poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch przeszłości. W wyniku tej przygody nastolatka zmienia swe niewłaściwe zachowanie.

Zajęcia prowadzone przy wykorzystaniu kart pracy przygotowanych przez Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN były atrakcyjne dla uczniów. Młodzież aktywnie uczestniczyła w lekcji, wyciągała dojrzałe wnioski. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nawet w bardzo trudnych czasach ludzie mogą doświadczyć czegoś, co ich wzmacnia – drobnych rzeczy, które stają się bardzo ważne i podtrzymują na duchu. Zauważyli, że można dostać pomoc i wsparcie od osób, które nas otaczają – czasem zupełnie obcych, które nieoczekiwanie zrobią coś dla nas dobrego i od nas samych zależy, jak będzie funkcjonować społeczeństwo.
 Akcja cieszyła się pozytywnym odbiorem i będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Print Bookmark and Share

Return to previous page