Zagłosuj w OBO 2019

Zagłosuj na projekty z Pruślina
projekt nr 4 - Organizacja Festynu Trzynastki - zad. edukacyjne
projekt nr 11 - Trzynastka stawia na rekreację - budowa siłowni zewnętrznej - zad. edukacyjne

Zagłosuj 👍👍👍

Dziś rozpoczynamy głosowanie na zadania zgłoszone do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W ręce mieszkańców po raz kolejny oddajemy decyzję jak wydamy 1 mln zł z przyszłorocznego budżetu miasta.

Każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego może zagłosować jeden raz, za pomocą karty elektronicznej lub papierowej. Wypełniając kartę do głosownia mieszkaniec wskazuje maksymalnie:

jedno zadanie ogólnomiejskie duże,
jedno zadanie ogólnomiejskie małe,
jedno zadanie edukacyjne,
jedno zadanie rewitalizacyjne.

Głosować można pod linkiem: https://ostrow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski
Tam też można zapoznać się z listą zakwalifikowanych do głosowania projektów. Głosować można również tradycyjne - do urn rozmieszczonych na terenie miasta.

101-wsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W tym roku obchodzimy 101-wszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbywają się liczne wydarzenia i uroczystości. 11 listopada Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Bartosz Cierniak, Karina Galler i Aleksandra Pluta włączył się w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się od przemarszu pod tablice pamiątkowe: Stefana Rowińskiego, Rady Ludowej, tablicę na Domu Katolickim oraz na budynku byłego Konwentu Arcybiskupiego, przy których nastąpiło złożenie kwiatów. Następnie uczniowie wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny i Miasta koncelebrowanej przez ostrowskie duchowieństwo.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „KOKARDA NARODOWA”

Dnia 8 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim miało miejsce rozstrzygnięcie MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KOKARDA NARODOWA”. Na konkurs wpłynęło ponad 200 prac od uczniów szkół i placówek województwa wielkopolskiego z Jarocina, Ostrzeszowa, Pleszewa, Konarzewa, Poznania, Kalisza, Krotoszyna i Ostrowa Wielkopolskiego. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Muszyńska zdobyła w konkursie III miejsce w kategorii klas IV - VI. Serdecznie gratulujemy !!!

Fotografia

Uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji plastyki, której tematem była FOTOGRAFIA. Oprócz wiadomości programowych uczniowie dodatkowo mieli okazję obejrzeć stare aparaty fotograficzne, poznać ich budowę, sposób działania, a nawet próbować robić nimi zdjęcia. Całość tematyki lekcji dopełniła wystawa starych fotografii, którą uczniowie oglądali z wielkim zaciekawieniem.

"W antrejce na ryczce stały pyrki w tytce"

Uczniowie klasy 2 a przed Świętem Narodowym odwiedzili 2 wystawy w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Na pierwszych zajęciach - "Jaki znak Twój? Orzeł Biały!" przybliżona została nam historia godła państwa i herbu miasta jako symbolu przynależności do narodu i społeczności regionalnej. Oglądaliśmy znaki rodowe, narodowe i miejscowe, wysłuchaliśmy jak kształtował się wizerunek Orła, geneza herbu Ostrowa. Wystawa pozwoliła nam poznać miejsca i przedmioty opatrzone symbolami państwowymi i miejskimi. Druga część lekcji muzealnej przeniosła nas do babcinej ostrowskiej kuchni. W żartobliwy sposób dowiedzieliśmy się o wyposażeniu babcinej kuchni sprzed 100 lat. W antrejce na ryczce stały pyrki w tytce - miło było nam nauczyć się niektórych słów z gwary wielkopolskiej.

STOP SMOGOWI

Każdy liść pochłania dwutlenek węgla. Ma to przypomnieć, że sadzenie drzew jest prostą i jedną z najbardziej opłacalnych metod zapobiegania zmianom klimatu Drzewa są niezbędnym elementem regulacji klimatu. Przede wszystkim pochłaniają dwutlenek węgla, który jest główną przyczyną globalnego ocieplenia. Dlatego, uczniowie naszej podjęli działania na rzecz ochrony powietrza w ramach projektu antysmogowego ,,Na Pruślinie nie daj się dusić" i na terenie szkoły zasadzili wspólnie wraz z zaproszonymi gośćmi radnym powiatowym panem Bartoszem Ziółkowskim, radnym miejskim panem Mateuszem Nyckiem, z panią dyrektor Jolantą Przybyłek oraz pani wicedyrektor Katarzyną Dudkiewicz drzewa i krzewy. Celem projektu jest szerzenie świadomości ekologicznej wśród młodzieży i zwrócenie uwagi na tak ważny problem jak czyste powietrze.

Zdrowa kanapka w klasach 4-8

Dnia 08.11.2019r. uczniowie klas IV – VIII w ramach projektu „Trzymaj formę” przygotowali zdrowe kanapki. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty samodzielnie lub w grupach przygotowały smaczne, pełne witamin kanapki. Praca przyniosła wszystkim wiele radości a dzieci mogły się przekonać, że najlepiej smakują kanapki własnoręcznie przygotowane.

"Szkoła do hymnu"

8 listopada 2019 r. uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Polski o symbolicznej godzinie11.11. Przedsięwzięcie to, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy MEN „Rekord dla Niepodległej”, w której  uczestniczyliśmy.

Śniadanie daje moc w 2a

Śniadanie dziś w klasie 2a miało Moc - podziękowania dla pani Ewy Patryas, Anny Brodala, Pauliny Szewczyk, pana Leszka Kołodziejczyka💪🍅🥒🌶

Śniadanie daje moc w 2b

Każdy z nas od najmłodszych lat wie, że do szkoły należy wyjść po śniadaniu i ze śniadaniem. Wtedy lepiej pracuje nasz mózg i dzięki temu przyswajamy wiedzę. Nasza klasa dziś wzięła udział w akcji Śniadanie daje moc. Uczniowie w towarzystwie mam przygotowywali owocowe szaszłyki, a na koniec mamy przygotowały nam jako niespodziankę owocowa pizzę i lizaki. Wszystko wybornie nam smakowało. Dziękujemy