Spotkanie uczniów klas IIA i IIIA z panią Anną Jentek – miłośniczką zwierząt

10 grudnia 2019 roku odbyły się zajęcia przyrodnicze zrealizowali w terenie.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, że do „ptasiej stołówki” w okresie jesienno-zimowym znajdującej się w ogrodzie pani Ani każdego dnia w godzinach porannych przylatuje około 200 ptaków z całej okolicy.

W piekarni MIMA

10.12.klasa II B wraz z wychowawcą i panią pedagog wybrała się do piekarni MIMA na ul. Prof. Kaliny w celu zapoznania się z procesem wypieku chleba oraz zawodem piekarza. Po zwiedzeniu piekarni od przysłowiowej kuchni i poznaniu procesu wypieku chleba mogliśmy się przekonać podczas warsztatów jak trudny bywa proces formowania surowego ciasta w kształt jaki chcielibyśmy uzyskać. Na koniec gościny w piekarni zostaliśmy poczęstowani pysznymi piernikami w czekoladzie. Bardzo dziękujemy za gościnę Właścicielom piekarni MIMA, sprawili nam Państwo ogromną radość.

W fabryce bombek

Wycieczka do fabryki bombek
Klasa 1A, 1B 2B

MIKOŁAJKOWY BIEG DZIECI

W niedzielę, 8 grudnia 2019r. na terenie kompleksu wypoczynkowego Piaski – Szczygliczka odbył się piknik biegowy w mikołajkowym nastroju. O godzinie 11.30 wystartowały dzieci i młodzież, a wśród nich uczniowie naszej szkoły. Najmłodsi biegli wraz z rodzicami. Na ten bieg obowiązywała czapeczka mikołajowa, którą zawodnicy otrzymali od organizatora – ICE MAT TEAM. Trasa biegu obejmowała pętlę wokół małego jeziorka, około 900 metrów. Wszyscy ukończyli bieg. Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal. Na koniec pikniku odbyło się losowanie drobnych upominków.

Mikołajki w 1B

Mikołajki - czas otrzymywania i dawania prezentów - klasa 1B dała sobie najważniejszy prezent- czas, jaki wspólnie spędziła że sobą. Dzięki naszej współpracy powstała może nie idealna lecz nasza cudowna piękna i robiona z serca wśród dźwięków kolęd i świątecznych piosenek- choinka- magiczne drzewko w okresie świątecznym. Było to jedno z naszych adwentowych zadań do realizacji. Nie zabrakło chucznie odśpiewanego 1oo lat dla naszych klasowych Mikołajów. Przy okazji dziękujemy Mikołajowi Plewie za niespodziankę 😊

List do Świętego Mikołaja

Kiedy ostatnio otrzymaliście list w kopercie, dostarczony pocztą i ręcznie pisany? Kiedy taki wysłaliście? Sztuka ręcznego pisania listów niestety zanika, a e-maile wcale ich nie zastępują.
Umiejętnośc pisania listów do Świętego Mikołaja ćwiczyli uczniowie z klasy 2a. Nasze prace w fotorelacji

Rozświetlenie choinki

6 grudnia na Rynku wspólnie z ostrowskimi pierwszakami uczestniczyliśmy w tradycyjnym rozświetleniu choinki. Nie zabrakło wspólnego odliczania od 9 do 0. Mielismy rownież okazję aby wysłuchać fragment "Opowieści Wigilijnej" czytanej z podziałem na role, gdzie w rolę narratora wcieliła się sama Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego- Pani Beata Klimek. Na koniec niespodzianką dla wszystkich i nie małą atrakcją było zapalenie zimnych ogni.

Mikołajki w 1A

Wspaniale jest dostawać, bo wtedy mimo iż czasami wydaje nam się, że nie zasłużyliśmy, to czujemy się wyjątkowi i wyróżnieni.
Ale cudowniej jest dawać.
Wyciągać rękę z darami w kierunku innych i widzieć ich radość ...
Stawać się takim świętym Mikołajem.
Wtedy to dopiero serce rośnie.
Mikołajki w klasie 1a🎅❤

Mikołajki w 2A

Radość obdarowywania w ten wyjątkowy Dzień Mikołajkowy
klasa 2 a

Mikołajki w 3A

W tak ważnym dniu, 6. grudnia w szkole panował szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – gościliśmy świętego Mikołaja. Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Dla każdego ucznia  znalazły się słodkości, które wszystkim dzieciom wręczał osobiście Mikołaj. Było dużo radości i uśmiechów.

W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Fani Mikołaja, czyli wszyscy zachwyceni uczniowie zaprosili go na pożegnanie do wspólnego zdjęcia.

Strona 14 z 26Początek   Wstecz   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Dalej   Koniec