Wyniki konkursu

Kochani!!·Wczoraj o północy zakończył się nasz konkurs na najciekawszą "Maseczkę ochronną".
O wygranej decydowała osiągnięta liczba polubień "laików" pod zdjęciem swojej maseczki. Łącznie w konkursie wzięło udział 20 stu uczniów.
A oto wynik:
Zwycięzcą zostaje Kacper, który uzyskał największą liczbę polubień 347
W klasyfikacji miejsc 1-3:
1. Kacper
2. Martyna
3. Adrian
Wszystkim bardzo serdecznie gratuluję za wzięcie udziału w konkursie, zainteresowanie i poświęcony czas. Wszystkie maseczki są wyjątkowe i ręcznie zrobione.
Nagrody za zdobyte miejsca dzieci otrzymają, gdy tylko będzie możliwość spotkania się i wręczenia osobiście.
Nie wyrzucajcie maseczek przydadzą się na rozdaniu nagród.
Pozdrawiam, pedagog szkolny.

SUKCES UCZNIA KLASY III B – KACPRA BARTCZAKA

1 czerwca 2020 roku Biblioteka Publiczna im. St. Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim ogłosiła wyniki konkursu plastycznego „Mój książkowy Przyjaciel”.  Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, przedstawiającej ulubionego bohatera literackiego i wysłanie drogą elektroniczną lub w formie papierowej do siedziby organizatora.

Uczeń naszej szkoły  - Kacper Bartczak w kategorii dzieci 7-10 lat zajął II miejsce.
Kacprowi gratulujemy zaangażowania, kreatywności i serdecznie gratulujemy sukcesu!

Ukończenie projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” przez klasę 2B

Miło nam poinformować iż dzisiaj klasa 2B otrzymała potwierdzenie ukończenia 3 modułu i certyfikat ukończenia realizacji projektu, który trwał od 1 października 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r. W trakcie trwania projektu zadaniem klasy było przeczytanie 3 lektur i wykonanie 4 zadań do każdego z nich. Następnie zadaniem opiekuna było opisanie każdego zadania  i zamieszczenie go w sprawozdaniu na stronie projektu. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy dziś nadszedł moment kiedy otrzymaliśmy informację o zrealizowaniu wszystkich zadań i zakończeniu projektu. Jesteśmy dumni z naszej pracy, zwłaszcza, że część jej wykonywaliśmy zdalnie łącząc się z wychowawcą.

Zarażamy kulturą!!!

Mimo trudnych warunków uczniowie osiągają sukcesy. Tym razem w konkursie plastycznym
„Architektura ostrowskiej kultury”, organizowanym przez Ostrowskie Centrum Kultury, w ramach akcji Zarażamy kulturą, laureatką została Julia Parzybok z kl. II A.
Konkurs miał na celu przybliżyć uczestnikom różnorodność architektoniczną jaką prezentują budynki Ostrowskiego Centrum Kultury, Forum Synagoga oraz Kina Komeda.
Spośród wielu dostarczonych prac, wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszej szkoły.
Jesteśmy dumni i gratulujemy! ❤️❤️❤️

#zostanwdomu

Klasa 1b wraz z wychowawcą postanowiła się włączyć w ogólnopolska akcję #zostanwdomu, która na celu ma zachęcić ludzi do pozostania w czasie pandemii w domu.
Namawia do tego również film niedawno emitowany o Kevinie, który został w domu.

V Przegląd Słowa

Nasi uczniowie kolejny raz odnieśli sukces. Podczas V Przeglądu Słowa pod hasłem „Młodość sądzi, starość rozgrzewa”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach I miejsce zajął Marcel Maroszek z kl. V b, w kategorii recytacja. Marcel zaprezentował wiersz Józefa Barana „Spóźnione wyznanie”.
Ponadto, Karina Galler z kl. VIII zdobyła wyróżnienie za wiersz „Skarb”, w kategorii pisanie wierszy.
Gratulujemy i jesteśmy dumni z osiągnięć naszych uczniów.

Zajęcia Kreatywności

Dzień kobiet na zajęciach plastycznych Eko kreatywność.

Dzień Kobiet

6 marca Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, na którym przedstawił krótki program artystyczny poświęcony kobietom. Na wstępie prezenterzy przedstawili zalety obchodzenia Dnia Kobiet oraz zapoznali wszystkich z zaletami płci pięknej. Główną atrakcją był jednak występ zespołu tanecznego chłopaków z klasy 6 i 7. W tym roku zaprezentowali dwa tańce. Pierwszym był taniec synchroniczny w „wodzie” (oczywiście na sucho), a następnie zaprezentowali swoje umiejętności baletowe do muzyki z „Jeziora łabędziego” Piotra Czajkowskiego. Oba występy wzbudziły aplauz wśród publiczności oraz podziw dla umiejętności taneczno-komediowych naszych artystów.
Brawa dla chłopaków, a dla wszystkich dziewczyn i kobiet najlepsze życzenia od SU!

Film - kliknij

Uczymy Dzieci Programować w II A

Uczniowie klasy II A już trzeci raz programują offline i online. Biorą udział  w piątej edycji  ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować"

Nasze zadania:

zwierzęta zimą - kliknij

wesoły karnawał - kliknij

dawno temu - dinozaury - kliknij

zadanie w programie - kompetencje kluczowe - rozumiem i tworzę informacje - kliknij

Tworzymy slima

Dnia 06.03.2020r. podczas zajęć z Małego Fizyka uczniowie wykonywali Slima. Super zabawa, która przemienia klej do papieru w masę Slime. Wszyscy mieli niesamowitą radość z tworzenia i brudzenia swoich rąk. Dodając brokat i styropianowe kuleczki oraz barwnik tworzyliśmy niezwykłego Slima, którego dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

Strona 4 z 26Początek   Wstecz   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Dalej   Koniec