Certyfikat uczestnictwa

Certyfikat uczestnictwa w IV edycji ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować". Uczniowie klasy II A od września 2019 r. stycznia 202 r. pracowali w ramach programowania prowadzonego przez Edusense.

Podziekowania od Code Week 4 All

Dear Code Week 4 All challenge participant,

We are delighted to share with you today that you have successfully completed the Code Week 4 All challenge.We would like to extend our warmest congratulations and thank you for playing a major part in making last year’s Code Week, the most successful edition yet.

Wszyscy uczestnicy wyzwania,

Z przyjemnością dzielimy się z wami dzisiaj, że pomyślnie ukończyliście wyzwanie Code Week 4 All. Chcielibyśmy przekazać nasze najgorętsze gratulacje i dziękujemy za odegranie dużej roli w sprawieniu, aby ubiegłoroczny Code Week był jak dotąd najbardziej udaną edycją.
Jesteśmy przekonani, że tworzenie sojuszy między nauczycielami i pedagogami w całej Europie ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia kodowania większej liczbie uczniów w całej Europie - i pomogłeś zbliżyć się do tego celu

Spotkanie z policjantami

W klasie 1b odbyła się prelekcja poprowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim dotycząca bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w sytuacji niebezpiecznej oraz profilaktycznie wysłuchali w jakich miejscach można się bawić a jakich unikać. Nie zabrakło również spotkania z policjantem podczas wycieczki. Na miejskim przystanku dzieci słuchały o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

Na lodowisku

Korzystając z zimowej aury uczniowie klas V a i V b w piątek 24.01.2020r wybrali się na lodowisko. Zabawa była przednia. Mogliśmy obserwować wzloty i upadki nowicjuszy i zaawansowanych łyżwiarzy. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się, czego chwycić w najgorszym momencie. Zabawa na lodowisku jest też jest zachętą do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Podziękowanie za udział w akcji BohaterOn

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy zaangażowała się w akcję BohaterOn, której nadrzędnym celem było upamiętnienie Powstańców Warszawskich i promocja historii Polski XX wieku. Karki przeznaczone dla Powstańców pisali wszyscy uczniowie. Klasy I - III dzielnie pracowały
pod okiem swoich wychowawców, natomiast klasy IV - VIII wraz z nauczycielem historii zgłębiali losy Polski z 1944 roku. Wszystkie prace zostały przekazane organizatorom akcji, a w zamian za uczestnictwo i promocję wydarzenia otrzymaliśmy podziękowanie.

W teatrze

Dnia 23 stycznia uczniowie klas 4, 5a i 5b wraz wychowawcami wybrali się do Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie oglądali przedstawienie pt ” Ignacy Krasicki – Bajki” wystawiony przez Teatr Współczesny  w Krakowie.

Rocznica wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego

23 stycznia z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego uczniowie Oliwia Idziorek, Sara Leśnierowska i Jakub Kasprzak wzięli udział w uroczystościach miejskich. Kombatanci, zaproszeni goście i poczty sztandarowe zebrali się na ostrowskim Rynku, aby uczcić pamięć mieszkańców miasta, którzy walczyli o wyzwolenie oraz wszystkich ostrowian poległych w II Wojnie Światowej.

Dzień Babci i Dziadka

W kalendarz uroczystości środowiskowych  wpisuje się co roku w naszej szkole Święto Babci i Dziadka.   Licznie zebranych gości powitała i złożyła życzenia dyrektor szkoły – pani Jolanta Przybyłek, po czym odbyły się występy.
W tym roku uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami postanowili zabrać babcie i dziadków w świat polskich legend. Seniorzy mogli obejrzeć następujące legendy dotyczące różnych polskich miast: „O smoku wawelskim” - klasa I a, „O Warsie i Sawie” –  klasa I b,  ,  „Legendę o poznańskich koziołkach” –  klasa II a, „O Lechu, Czechu i Rusie oraz Piaście Kołodzieju”-klasa II b, „Toruńskie pierniki” – klasa III a, „Legendę o Wandzie” – klasa III b.
Na zakończenie uczniowie zaśpiewali babciom i dziadkom „Sto lat” i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.
zdjęcia - kliknij

Cyberprzemoc

W dniu 17.01.2020 naszą szkołę odwiedziła Pani Karolina Cicharska ze Straży Miejskiej, która to rozmawiała z uczniami klas 5-8 nt. Bezpiecznego Internetu. Spotkanie to zainicjowali nauczyciele Pani M.Woda oraz E.Mielczarek.

Warsztaty "Jak sobie radzić przykrymi emocjami?"

Dnia 17 stycznia 2020 r. pedagog naszej szkoły, pani Edyta Mielczarek, zaprosiła panią Iwonę Antczak - psycholog, która w klasie 4 przeprowadziła trzygodzinne warsztaty "Jak sobie radzić przykrymi emocjami?"

W czasie zajęć uczniowie rozpoznawali emocje i klasyfikowali je. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem, które polegało na wskazaniu reakcji naszego ciała na gniew. Dzięki temu ćwiczeniu powstał rysunek człowieka, na którym zaznaczone zostały, m.in. ból brzucha, ból głowy, drżenie ciała czy "gęsia skórka". Następnie uczniowie klasy 4 zostali podzieleni na zespoły i wspólnie opracowali sposoby radzenia sobie z gniewem. Były to bardzo konkretne i, zdaniem pani psycholog, prawidłowe propozycje.
Zakończeniem warsztatów było podsumowanie zdobytych wiadomości.
Uczniowie w czasie zajęć byli bardzo aktywni: chętnie się wypowiadali, przedstawiali własne doświadczenia i dzielili się pomysłami. Uczestnicy uznali, że zajęcia były ciekawe i pomocne.

Strona 9 z 26Początek   Wstecz   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  Dalej   Koniec