11 kwietnia klasę 3a odwiedziła mama Nel, która opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie. Uczniowie dowiedzieli się, że kosmetyczka to osoba, która wykonuje zabiegi z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej (zachowawczej), leczniczej i upiększającej. Do głównych obowiązków kosmetyczki należy: organizowanie stanowiska pracy zgodnie z wymogami i przepisami bhp i sanitarnymi...

wykonywanie zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej z uwzględnieniem pielęgnacji kończyn górnych i dolnych, w tym zabiegu manikiuru i pedikiuru, pielęgnowanie oprawy oczu, pielęgnowanie dekoltu, pielęgnowanie cery, usuwanie zbędnego owłosienia. Jest to zawód bardzo odpowiedzialny i wymagający ciągłych szkoleń, aby podążać za powszechnie panującymi trendami. Wszyscy dowiedzieli się dlaczego nie warto obgryzać paznokci oraz jak domowe sposoby pielęgnacyjne mogą pozytywnie wpłynąć na paznokcie. Pod koniec spotkania wszyscy otrzymali niespodziankę od Pani Kingi. Uczniowie chcąc okazać wdzięczność za poświęcony czas przygotowali rysunki, które spięli w album i wręczyli mamie Nel.