11 kwietnia 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego odbył się X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Języku Polskim Twardy orzech do zgryzienia pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Konkurs ten miał na celu promowanie poprawności językowych wśród młodzieży, rozbudzenie zainteresowania językiem polskim oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie.

Organizatorką i pomysłodawcą konkursu jest pani Katarzyna Dudkiewicz. We współzawodnictwie wzięło udział dziewięć ostrowskich szkół podstawowych SP 1, SP 2, SP 5, SP 6, SP 7, SP 9, SP 11, SP 13, SP 14. Pierwsze miejsce zajęli – Kornelia Garlik, Weronika Grad i Filip Kusyk ze Szkoły Podstawowej nr 5, podopieczni pani Małgorzaty Szczepaniak. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 – Aleksander Koczorowski, Zuzanna Torba i Weronika Rychlewska, których przygotowywały panie: Monika Jangas, Kinga Kielańska oraz Ewa Wasielewska. Na trzecim miejscu uplasowała się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 7 – Hanna Kuświk, Zuzanna Cicha i Antonina Biczysko. Uczniów tych przygotowywała pani Grażyna Krolek. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: pani Maria Libera – nauczyciel języka polskiego i historii z III Liceum Ogólnokształcącego, pani Małgorzata Szczepaniak nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 5 i pani Katarzyna Dudkiewicz nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 13.