Głównym celem było poszerzanie świadomości społecznej wśród dzieci i młodzieży na temat autyzmu. Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu potrzebują społecznej akceptacji. Jest to potrzebne nie tylko samym osobom z autyzmem, ale również ich rodzinom. Im więcej będziemy wiedzieć o autyzmie, tym łatwiej będzie osobom ze spektrum autyzmu funkcjonować w społeczeństwie. Nasza akceptacja zwykle uzależniona jest od zrozumienia i świadomości, że to dziwnie krzyczące dziecko nie jest niegrzeczne i źle wychowane, ale ma autyzm. Gdy widzimy osobę na wózku inwalidzkim, niewidomą, o kulach ogarnia nas współczucie i zrozumienie sytuacji.

Natomiast na widok tzw. „niegrzecznego dziecka”, którym może okazać się maluch z ADHD, ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera trudniej o wyrozumiałość czy chociażby brak wewnętrznej irytacji. Okazuje się, że wiedza to nie wszystko. Potrzebna jest autentyczna tolerancja wśród otaczającej społeczności. Współcześnie wzrasta świadomość funkcjonowania w społeczeństwie osób z różnymi niepełnosprawnościami. Sprzyja temu upowszechnianie treści dotyczących niepełnosprawności w mediach, wzrost projektów edukacyjnych, działania integracyjne w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej. Za sprawą tych działań świadomość między sprawnością, a niepełnosprawnością staje się coraz bardziej przyswajalna. Uczniowie wysłuchali i omówili opowiadanie ”Czarodziejka”, wykonali gazetkę szkolną na temat autyzmu, wzięli udział w konkursie plastycznym ”Rozumiem, akceptuję, podziwiam”. Na zakończenie w ramach solidarności  z chorymi przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, trzymając w rękach niebieskie balony.