W miniony poniedziałek zorganizowany został Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Głośne czytanie zasługuje na szczególną uwagę, gdyż stanowi ono akt twórczy: interpretując głosowo tekst, uczeń tworzy nową jakość, nadaje mu subiektywny charakter. Głośne czytanie rozwija uczniów pod względem intelektualnym, osobowym i estetycznym. Uczniowie naszej szkoły  doskonale znają wartość czytania i doceniają wartość książki, o czym świadczy duża frekwencja podczas konkursu. Uczestnicy prezentowali samodzielnie wybrane fragmenty utworów literackich. Jury w składzie: pani Joanna Domagała oraz pani Aleksandra Wnuk-Bartkowiak, oceniało następujące elementy składające się na miano ”pięknego czytania”: dobór repertuaru, kultura słowa, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wyłonienie „mistrzów czytania” stanowiło  nie lada gratkę, bowiem konkurencja  była spora. Jednak do etapu międzyszkolnego przeszły następujące osoby:
- Laura Stodolna – klasa 3a
- Maria Nowak – klasa 4a
- Tola Kierzek – klasa 7a
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulują wysokiego poziomu prezentowanych umiejętności, a laureatów zapraszają do etapu międzyszkolnego, który odbędzie się 7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4.