23 marca  w II Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już III edycja „Reymontowskiej Akademii Umysłu”, w ramach której przeprowadzone były konkursy z różnych dziedzin. Wybrani uczniowie klasy VIII: Julia Kaczmarek, Olga Kazowska, Aleksandra Muszyńska, Jakub Reterski reprezentowali naszą szkołę w konkursie „Matematyczne Rozgrywki”. Konkursy przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych klas 7, 8  powiatu ostrowskiego.
Dumni jesteśmy, gdyż nasza uczennica - Olga Kazowska zajęła III miejsce w konkursie „Matematyczne Rozgrywki” i otrzymała nagrodę ufundowaną przez Starostę Pawła Rajskiego oraz Radę Rodziców II Liceum Ogólnokształcącego.

Głównym celem konkursów jest rozwijanie zdolności i zainteresowań naukami uczniów powiatu ostrowskiego. W każdym konkursie tematycznym nagrodzono uczniów, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca.  Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy za udział oraz osiągnięte wyniki !!!