Rozpoczęcie nauki w szkole, jest dla każdego dziecka nie tylko czymś ciekawym, ale przede wszystkim czymś nowym. Dziecko wkracza w nowy etap swojego życia. Powoli nauka zastępuje zabawę, co może nieść za sobą różnorodne emocje zarówno pozytywne jak i negatywne. Jednakże emocje ogromnie wpływają na dziecko i jego rozwój. Trzeba dołożyć wszelkich starań by dzieci chętnie przychodziły do szkoły, były radosne, zadowolone, pełne optymizmu.

Natomiast rodzicom należy pokazać szkołę jako miejsce bezpieczne, twórcze, odpowiednio przystosowane dla ich pociech. Rodzice mają być „spokojni” zostawiając swoje dziecko za progiem naszej szkoły – „spokojni” o edukację, opiekę i wychowanie
Pragniemy, aby efektem naszych działań było postrzeganie przez dziecko szkoły, jako miejsca, do którego będzie chodziło z przyjemnością, zainteresowane nowym otoczeniem i różnorodnymi wyzwaniami. Miejscem nie tylko zdobywania wiedzy, ale także rozwijania talentów i zaspokajania nieustającej ciekawości świata i ludzi, wspaniałą przygodą, w której dziecku towarzyszą rodzice i nauczyciele wspólnie dbający o jego rozwój.
Aby zachęcić potencjalnych  uczniów do nauki w naszej szkole i ułatwić im start w uczniowskie życie, w dniu 24 marca ruszyły zajęcia adaptacyjne.