Dnia 13 stycznia 2022 roku w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki związane z biblioteka, wysłuchali wiersza J. Huszcza pt „Skarga książki”- z którego dowiedzieli jak należy dbać o książki,czego nie wolno robić czytając książkę. Po wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki,a pani bibliotekarka dokonała pasowania każdego z uczniów. Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy oraz książki „Pierwsze abecadło”.

I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.