Plastik? Rezygnuję, Redukuję, Segreguję

To hasło tegorocznej kampanii „ Myślę, więc nie śmiecę”
Dnia 17.09.2021r.  uczniowie klas V- VIII naszej szkoły  brali udział w corocznej Akcji Sprzątania Świata. Celem tegorocznej edycji było propagowanie ekologicznych zachowań bez plastiku, budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej, odpowiedzialności za środowisko, zachęcanie do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów.

Wiedzą nieodpowiedzialną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze jeśli chcemy  zadbać o  nasze wspólne oraz  przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Każda z klas zaopatrzona w worki i rękawice jednorazowe wyruszyła z wychowawcą na ratunek środowisku. Zgromadzone śmieci uczniowie składowali wokół kontenera na terenie szkoły. Po dobrze wypełnionej misji wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.