W Narodowym Dniu Tenisa Stołowego rozegrano w Poznaniu I Grand Prix Młodzików i Młodziczek w tenisie stołowym. Bardzo dobre 5 miejsce w tych zawodach zajął uczeń klasy VB, Filip Pioch. Filip z racji tego, że w tym sezonie przeszedł do wyższej kategorii wiekowej młodzików i nie miał punktów z rankingu, musiał startować w eliminacjach. Filip przeszedł eliminacje bez problemów i awansował do turnieju głównego. W turnieju głównym również grał bardzo dobrze, ulegając dopiero po zaciętym meczu w półfinale zwycięzcy I Grand Prix, Bartoszowi Sułkowi. Filip Pioch ciężko trenował podczas wakacji uczestnicząc w trzech obozach sportowych, co przyniosło wymierne efekty już na początku sezonu 2021/2022. Filipowi należą się gratulacje za bardzo dobry występ w tych zawodach.