Zeszły tydzień (16.05-20.05) upłynął nam dość szybko, co więcej, obfitował w przeróżne atrakcje kulinarne, muzyczne oraz turystyczne. Wszystko za sprawą szkolnego projektu "Pociągiem przez Europę", którego zadaniem było propagowanie wiedzy o wybranych krajach Unii Europejskiej. Poniedziałek był zarezerwowany dla Czech i Węgier. Klasy 4a i 4b uczyniły wszystko, aby ten poniedziałek nie był aż tak trudny.
Na tę okazję, mogliśmy gościć Rumcajsa, jego wybrankę oraz Krecika. Poniedziałkowy poranek można było sobie osłodzić Lentilkami, a na drugie śniadanie klasa 4b serwowała nachosy z ostrą pastą paprykową- przegryzkę w iście węgierskim stylu.
We wtorek stoiska były obsługiwane przez klasy 5a i 5b. W ten dzień mogliśmy nie tylko skosztować greckich specjałów, ale również posłuchać skocznych utworów rodem ze słonecznej Hellady. Uczniowie klasy 5a przygotowali słodkie upominki z lukrecją w roli głównej dla odwiedzających stoisko Finlandii. Nie zabrakło również kącika dla wielbicieli Muminków 🙂 (Przyznajcie się, kto się boi Buki).
W ostatni dzień zwiedziliśmy Portugalię oraz Niemcy. Uczniowie klasy 7b, oprócz kolorowych plakatów przygotowali stół z zakąskami, który niewątpliwie cieszył się ogromną popularnością (odwiedził nas i sam Ronaldo). Niemcy w tym roku były zarezerwowane dla klasy 8a. Trzeba  zgodnie przyznać, że pomimo stresu związanego z nadchodzącym Egzaminem Ósmoklasisty, nasi uczniowie wspaniale podołali zadaniu. Na niemieckim stoisku można było sobie pobrać przepisy na tradycyjne dania, poczęstować się misiami haribo, pobrać ulotki promujące najpiękniejsze miejsca u naszych sąsiadów a nawet  zrobić sobie zdjęcie z Bawarczykiem, lub z piłkarzem znanego klubu- jak kto wolał.
To był wspaniały tydzień w barwach Unii Europejskiej. Dziękujemy naszym uczniom za niesamowite zaangażowanie, a  rodzicom uczniów za pomoc w wystawianiu stoisk oraz ufundowaniu przekąsek.