13 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbył się II ETAP  XIII Międzyszkolnego Konkursu  Matematycznego "POLUBIĆ MATEMATYKĘ” im. Marzanny Pietrzykowskiej pod Patronatem Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.  Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przy współpracy Szkoły Podstawowej nr 6 im. Macieja Rataja oraz Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stefana Rowińskiego.

W zmaganiach konkursowych zmierzyli się uczniowie ze szkół podstawowych Ostrowa Wielkopolskiego. Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej i grupowej. Zespół naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy VI  w składzie:  Maja Sobczak, Adam Pieprzka, Paweł Kędzia. którzy wygrali  I ETAP tego Konkursu 8 kwietnia 2022r. Celem Konkursu Matematycznego ,,POLUBIĆ MATEMATYKĘ” jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów klas VI szkół podstawowych, popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół podstawowych, wspieranie zachowań twórczych, samodzielnego myślenia, wytrwałości w dążeniu do odkrywania nietypowych rozwiązań zadań - zagadek matematycznych oraz kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji i pracy w grupie. Po części indywidualnej Komisja Konkursowa wyłoniła i nagrodziła 3 uczniów. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 -Julia Wiatrak, drugie miejsce uczeń Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek – Piotr Pacyna, natomiast trzecie miejsce zajął uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 – Jakub Zdeb.  Po godzinnej rywalizacji uczniów w części grupowej najlepszą drużyną, która uzyskała tytuł „MATEMATYKÓW ROKU 2022” zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie: Jakub Piechota, Jakub Szymankiewicz, Jakub Zdeb.  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach matematycznych.