Klasa II a wybrała się do  Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, aby obejrzeć wystawę czasową pt.: "Elementarz Falskiego". Dzieci zobaczyły jak wyglądał znany i nowoczesny ponad sto lat temu Elementarz Mariana Falskiego, jak kiedyś wyglądały ławki w klasie szkolnej, uczniowskie przybory, zeszyty, świadectwa szkolne. Uczestniczyły również w  warsztacie pisania stalówką i atramentem.

Po wyjściu z Muzeum Miasta uczniowie  przebywali  na Placu Stefana Rowińskiego oraz w Konkatedrze.  W Parku Miejskim uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych: widzieli pomniki przyrody, kwitnące drzewa, krzewy oraz kaczki.
Wyprawa umożliwiła uczniom zdobycie wiadomości poprzez słuchanie, przeżycie, działanie, ale też integrację poza terenem szkoły.