W dniu 21 kwietnia 2022 uczniowie klasy V b z wychowawca oraz panią z biblioteki szkolnej odwiedzili Mediatekę. Mediateka to nowoczesna biblioteka multimedialna, jest to filia Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania Mediateki, zapoznali się z katalogiem online, elektronicznym zamawianiem oraz wypożyczaniem księgozbioru bibliotecznego.
Klasa została podzielona na 3 zespoły.
Pierwsza grupa poznała roboty Jimu, które samodzielnie można zbudować, zaprogramować oraz sterować przy pomocy tabletu, drukarkę 3D oraz mieli okazje sami zaprogramować przy użyciu flamastrów i kartek z kodami maleńkich robotów zwanych Ozobotami.
Następnym przystankiem była Bajkoteka w której uczniowie grali w różne gry interaktywne, w których musieli wykazać się szybkim refleksem, spostrzegawczością ale również sprawnością fizyczną.
Ostatnim etapem spotkania była Kino , w którym uczniowie mogli się zrelaksować na wygodnych poduchach a ekran znajdował się dość nietypowym miejscu a mianowicie na suficie!