Projekt ogólnopolski Internetowy Teatr TV

Cele:

- podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach,

- umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo,

- uwrażliwienie na piękno,

- krzewienie kultury i estetyki żywego słowa

Romana Wojtczak

Internetowy Teatr Telewizji

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia w maju 2015 roku przekroczyła pierwszy milion. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

Co miesiąc przedstawiciel poznańskiego ośrodka telewizji p. Pajączkowski przesyła propozycje spektakli teatralnych – podaje login, hasło, link do logowania oraz propozycje scenariuszy do zrealizowania do danego przedstawienia

W II semestrze uczniowie oglądali:

1. 7 i 8 marca spektakl z Teatru Pinokio w Łodzi pt. „Wielki Buzz Grow"

2. 28 marca spektakl pt. „Czerwony Kapturek” z Teatru Lalki i Aktora w Łomży.

3. „Plastusiowy pamiętnik” z desek Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, 14 kwietnia

4. 21 kwietnia 2023 roku spektakl pt. „Wojnokraka” z Teatru Pinokio z Łodzi.

5. spektakl pt. „Błękitny pies” z Teatru Polskiego we Wrocławiu. 2 czerwca z okazji Dnia Dziecka

koordynator szkolny: Romana Wojtczak

Post Rating

There are currently no comments, be the first to post one!

Post Comment

Name (required)