Wigilia klasy 2A

W piątek 20 grudnia spotkaliśmy się, by złożyć sobie życzenia i wspólnie spędzić czas w Starym Roku. Fleciści zagrali wspólnie pastorałkę "Lulajże Jezuniu" a Milena na keybordzie zaprezentowała "Dzisiaj w Betlejem", resztę czasu spędziliśmy na seansie filmowym. Składamy Podziękowania Rodzicom za okazana pomoc♥️🎁♥️🌲🌲🌲

Szkolny Konkurs na kartkę bożonarodzeniową

W piątek, dnia 20.12.19 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na Kartkę Bożonarodzeniową z Życzeniami w Języku Obcym. Komisja miała nie lada orzech do zgryzienia, gdyż trudno było wybrać kilka prac spośród tylu dzieł sztuki, które otrzymaliśmy. Komisja brała pod uwagę wkład pracy dzieci, estetykę wykonania, długość i poprawność życzeń w języku obcym. Konkurs był podzielony na dwie kategorie: klasy I-III oraz klasy IV- VIII. W kategorii I-III, nagrodzone osoby to :
I - Mikołaj Plewa
II - Milena Mocek
III- Krzysztof Patryas
autorem wyróżnionej pracy w tej kategorii jest Leon Domagała.
W kategorii IV-VIII nagrodzone osoby to:
I- Aleksandra Muszyńska
II- Kamil Słupianek
III- Mateusz Plewa
autorką wyróżnionej pracy jest Oliwia Jurczak.
Wszystkie prace naszych uczniów będziemy mogli podziwiać na korytarzach naszej szkoły.
Jeszcze raz dziękujemy Wam za udział! Wesołych Świąt! Merry Christmas! Frohe Weihnachten!

Zbiórka dla Fundacji Tara

W dniach 12-19 grudnia 2019 w naszej szkole zorganizowaliśmy już po raz trzeci bazarek dla Tarowych Koni (podopiecznych Fundacji Tara). Na bazarku sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz inne rzeczy ofiarowane przez uczniów i nauczycieli. Uzbieraliśmy 350 zł. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.
Bazarek został zorganizowany przez Szkolne Koło Wolontariatu.

Zbiórka karmy dla Schroniska dla zwierząt

W listopadzie i grudniu 2019 roku w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy i innych artykułów dla zwierząt. Uczniowie i rodzice bardzo czynnie włączyli się do akcji. Zebraliśmy sporą ilość karmy i innych akcesoriów dla piesków, które zostały przekazane na rzecz podopiecznych z Międzygminnego Schroniska w Wysocku Wielkim. Zbiórka została zorganizowana w ramach wolontariatu uczniów naszej szkoły.

ZBIÓRKA UPOMINKÓW DLA MĘŻCZYZN Z DOMU IM. ŚW. BRATA ALBERTA w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

W grudniu 2019 odbyła się świąteczna zbiórka upominków dla mężczyzn z Z DOMU IM. ŚW. BRATA ALBERTA w OSTROWIE WIELKOPOLSKIM.
Zbieraliśmy ubrania i buty nowe lub używane. Dnia 20 grudnia wszystkie rzeczy zostały przekazane na rzecz potrzebujących mężczyzn. Zbiórkę zorganizowało SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU.

Z wizytą w Schronisku dla zwierząt w Wysocku Wielkim

Uczniowie klas: III a oraz III b włączyli się aktywnie w akcję zbiórki karmy dla zwierząt . 18 grudnia 2019 roku wraz z opiekunami udali się do Schroniska dla zwierząt w Wysocku Wielkim, aby przekazać zebraną karmę. Poruszył nas los zwierząt, które nie mają swoich właścicieli. Jednocześnie cieszyliśmy się, że w schronisku zwierzęta są zaopiekowane i nie są głodne.
W drodze powrotnej widzieliśmy elektrownię wiatrową i podziwialiśmy panoramę naszego miasta.

Trzeźwo myślę

Dziś w klasie 7 odbyła się lekcja pt Trzeźwo myślę z wykorzystaniem specjalnych okularów alko i narko gogle, które przeprowadzone zostały przez Panią Karolinę Cicharską przedstawicielkę Straży Miejskiej w Ostrowie. Uczniowie mogli zobaczyć/poczuć jak ludzie zachowują się i funkcjonują po zażyciu środków odurzających lub alkoholu. Następnie każdy opowiadał o swoich wrażeniach. Ciekawa lekcja bardzo podobała się uczniom.

Świat kina

Klasa 1B w czwartkowe południe z wychowawcą przeniosła się w świat kina. Na materacach, ulubionych kocykach i poduszkach z kochanym misiem pod pachą oraz pachnącym pop-cornem obok z otwartymi buziami oglądali ręcznie narysowaną animacje Klausa. Film ten zainspirował nas do ręcznego napisania listu do Mikołaja :-) Na koniec niczym na prawdziwym piżama party nie zabrakło walki na poduszki.

WYLOSUJ ANIOŁA

Dużym sukcesem zakończyła się akcja
"WYLOSUJ ANIOŁA - gdy liczy się czas''. Dzieci z naszej szkoły napisały kartki świąteczne do swoich kolegów i koleżanek, którzy święta spędzą w szpitalu na oddziale onkologicznym. Padło wiele ciepłych słów i życzeń- szczególnie szybkiego powrotu do zdrowia. Dziękuję dzieciom, rodzicom i wychowawcom za włączenie się w ten szczytny cel.

"Zatrzymaj się na chwilę w ten świąteczny czas"

"Zatrzymaj się na chwilę w ten świąteczny czas"- pod takim hasłem uczniowie z klasy 1B wraz z rodzicami, dziadkami i wychowawcą spotkali się w środowe południe, aby wspólnie ozdobić pierniki. Pierwszaki swoimi małymi rączkami i zwinnymi paluszkami stworzyły małe dzieła sztuki. Przy pomocy lukru i ozdób cukierniczych każdy mógł wykazać się swoimi zdolnościami artystycznymi. Na koniec wszyscy smakowali. Pozostałe pierniki razem zjemy na piątkowej wigilii klasowej. Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców i babć za pomoc 🌲🌲🌲

Strona 11 z 26Początek   Wstecz   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Dalej   Koniec