„Moje pierwsze prawo jazdy"

W tym roku szkolnym o kartę rowerową ubiegało się 66 uczniów. Uczniowie klasy czwartej przez cały rok na lekcjach techniki uczyli się przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych i rowerzystów, budowy i obsługi roweru oraz poznawali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Do egzaminu przystąpili zatem zarówno czwartoklasiści, jak i piątoklasiści, którzy nie zdążyli przystąpić do egzaminów w ubiegłym roku. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Uczniowie, którym nie udało się uzyskać wystarczającej liczby punktów na zaliczenie testów teoretycznych  będą mogli powtórzyć egzamin w przyszłym roku.

Mistrz matematyki 2 A

Mistrzem tabliczki mnożenia w klasie 2a został BORYS BOŻEK🏆
Wicemistrzami: FILIP MAJCHAK I MICHALINKA KASPRZAK💪🏆👏
Gratulujemy.

Dyktando biegane w 2 A

Uczniowie klasy 2a w ramach utrwalenia wiadomość i z gramatyki wzięli udział w DYKTANDZIE BIEGANYM. Klasa podzieliła się na 3 drużyny. Jedna osoba pełniła funkcję pisarza, reszta zespołu była biegaczami. Musieli oni zapamiętać poprawność tekstu i przekazać je pisarzowi. Zabawa była wspaniała.

"EKSPERYMENTY MAŁE I DUŻE DZIEJĄ SIĘ NIE TYLKO W NATURZE"

Uczniowie klasy 2a w roku szkolnym 2020/2021 realizowali innowację pedagogiczną
"EKSPERYMENTY MAŁE I DUŻE DZIEJĄ SIĘ NIE TYLKO W NATURZE".
 Dzieci samodzielnie wyciągały wnioski z przeprowadzanych eksperymentów i brały aktywny udział. Wykazały się twórczą postawą, dociekliwością i wytrwałością potrzebną do osiągnięcia celu. Uczniowie rozwijali kreatywne myślenie, doskonaliły pamięć i koncentrację.

Czytam z klasą 2 A

Klasa 2a wykonała wszystkie zadania
z II edycji MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO
"Czytam z klasą- lekturki spod chmurki"

Ukończenie projektu Emocja 2 A

Klasa 2a zakończyła realizację II edycji MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EMOCJA i otrzymała certyfikaty. Projekt składał się z V modułów:
I moduł KREATYWNOŚĆ
II moduł WYOBRAŹNIA
III moduł MOC SŁÓW
IV moduł  EMPATIA
V moduł ODWAGA

DepresJA

Dziś w klasie 8 odbyły się zajęcia z Panią Kariną Marzec – Duszą (pracownikiem ośrodka SPZOZ  OPiTU). Program profilaktyczny kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „DepresJA” Jak radzić sobie ze smutkiem i depresją – dotycząca problemu obniżonego nastroju i depresji wśród dzieci i młodzieży jako skutku izolacji społecznej wywołanej epidemią COVID-19. Profilaktyki i wczesna interwencja związana z problemami psychicznymi dzieci i młodzieży.

"Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc"

Z inicjatywy uczniów klasy 5 nasza Szkoła bierze udział w tegorocznej edycji akcji Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Zachęcamy do pomocy! https://pomagamy.pl/4133

Grosiki PCK

W ramach akcji organizowanej przez PCK wolontariusze z naszej szkoły włączyli się do zbiórki grosików. Celem było nazbieraliśmy jak największej ilości monet 1,2,5 groszowych .Akcja trwała przez cały rok .Zebrane fundusze zostaną przekazane na kolonie dla dzieci z Ostrowa.
Wszystkim uczniom którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.

Ósmoklasista na maturze

7 czerwca gościliśmy w nasze szkole nauczyciela matematyki z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim - Panią Justynę Janecką, która przyjęła zaproszenie Pani Marzeny Szymankiewicz i przeprowadziła ciekawą lekcję matematyki w klasie ósmej. Temat lekcji to: „Ósmoklasista na maturze”. Głównym celem spotkania było pokazanie uczniom, że zadania liczone w szkole podstawowej mogą być również na maturze z matematyki. Uczniowie klasy ósmej mieli możliwość liczenia tych zadań podczas spotkania. Pani Janecka to nauczyciel pełen energii i pasji, więc ósmoklasiści chętnie jej słuchali i aktywnie uczestniczyli w lekcji. Przy okazji dowiedzieli się, że „matematyka nie taka straszna jest” i okazało się, że nasi uczniowie nie mieli problemów z rozwiązaniem przygotowanych zadań maturalnych. Bardzo dziękujemy za współpracę i zachęcamy młodszych kolegów i koleżanki z naszej szkoły, aby również polubili matematykę.

Strona 4 z 28Początek   Wstecz   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  Dalej   Koniec