Dzień Kobiet w klasie 2 A

Dzień Kobiet w klasie 3 A

Uczniowie pamiętali o święcie Pań pracujacych w naszej szkole. Dla koleżanek przygotowali modne torebki. Wszyscy wykonali pluszowe "cichacze" - przytulne, kolorowe.

youtu.be/sc8gAhUspFo

Sukces ucznia klasy 3 A

W miesiącu lutym uczniowie klasy 3 a brali udział w konkursie, w którym należało przygotować projekt i uszyć pacynkę pszczółkę.
Szkoła Podstawowa nr 14 w Ostrowie Wielkopolskim była organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego - "Pacynka Pszczółka".
Uczeń Franciszek Leśnierowski zajął  I miejsce. Gratulujemy 😀👍🥇

youtu.be/hXk9xLq31qY

Klasowy Dzień Gier

W dobie zaawansowanych graficznie gier komputerowych z różnorodnymi postaciami i skomplikowaną fabułą gry planszowe nadal cieszą się popularnością. Czy nie jest zaskakujące, że takie gry jak warcaby nadal są bestsellerem?
W klasie 3 a uczniowie rywalizowali dziś w grach planszowych. Wspaniała zabawa i nauka w jednym😀😀😀

Zajecia z pedagogiem

W klasie 2b odbyły się zajęcia z pedagogiem nt. Emocji - co o nich wiemy oraz o sposobach, jak poradzić sobie ze złością.

Korzystamy z biblioteki

Uczniowie klasy 2a w związku z omawianym tematem KORZYSTAMY Z BIBLIOTEKI odwiedzili szkolną bibliotekę. Wspólnie ułożyli kilka pytań i przeprowadzili wywiad z Panią  bibliotekarką. Przypomnieli sobie zasady i regulamin przebywania w bibliotece. Na zajęciach technicznych zrobili kolorowe zakładki do książek a na koniec w grupach stworzyli pomysłowe  komiksy.

Aktywności klasy 2 A

Uczniowie klasy 2a w graficzny sposób na kolorowych plakatach przedstawili KONTYNENTY oraz różne ciekawostki z nimi związane. Piękne plakaty ozdobiły szkolny korytarz.

„Zbuduj własnego robota” w ramach akcji „Mediateka z Rokiem Lema 2021”

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Hanna Kozłowska z klasy 3 A  zdobyła nagrodę Sekretarza Konkursu w ogłoszonym w styczniu b. r. Konkursie ROBOTY W MEDIATECE
„Zbuduj własnego robota” w ramach akcji „Mediateka z Rokiem Lema 2021”.
Wpłynęło bardzo wiele prac. Głosować można było online - prace wystawione były w oknach Mediateki.
Gratulujemy 👍🥇🏆

BohaterOn - podziekowania

W dniu dzisiejszym nasza Szkoła otrzymała podziękowanie za akcję, w której uczniowie klasy 3B oraz 8 uczestniczyli na przełomie października i listopada. Była to akcja BohaterOn, która polegała na zapoznaniu się z wydarzeniami historycznymi związanymi z upamiętnieniem Powstania Warszawskiego. Uczniowie poznali przyczyny i skutki jednego z największych polskich zrywów powstańczych, a następnie włączyli  się w przygotowanie niespodzianki dla żyjących Bohaterów omawianych wydarzeń uczniowie na różnych poziomach wykonali od serca prace plastyczne, które zostały złączone w jedną całość w formie albumu z podziękowaniami za walkę o niepodległość naszego kraju oraz życzeniami długich lat życia.

Safer Internet

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
Nasza szkoła co roku bierze aktywny udział w tym przedsięwzięciu.

Strona 11 z 28Początek   Wstecz   6  7  8  9  10  [11]  12  13  14  15  Dalej   Koniec