Hu, hu ha....nasza zima nie jest zła

Hu, hu ha....nasza zima nie jest zła. Takie hasło przświecało uczniom klasy 2a podczas budowy IGLO. Wszyscy od początku ochoczo zabrali się do budowy. Z kartonów obklejonych białym papierem powstały "lodowe bryły". Po skończonej  budowie odbyła się bitwa na papierowe śnieżki. Kolejnym krokiem było zrobienie pięknych  pingwinów, które nadały jeszcze bardziej zimowy klimat w naszej klasie.

Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasie 1b odbył się konkurs kaligrafii.
Wszyscy uczniowie z zapałem przystąpili do pracy. Brano pod uwagę dbałość o estetykę i poprawność graficzną pisania. Jury w składzie: p. Edyty Mielczarek, p. Żanety Walczak, p. Darii August i p. Aleksandry Wnuk miało trudno zadanie, aby wybrać Mistrza kaligrafii i Wicemistrza.
I miejsce Ada Kaczmarek
II miejsce Maja Kowal
III miejsce Stanisław Fengler
IV miejsce Iga Strzelecka
Serdecznie gratulujemy 🙂

Bingo w 1 b

W klasie 1b zawsze jest zabawa i nauka. Tym razem uczniowie grali w Bingo.
Ta gra ćwiczy pamięć,  spostrzegawczość, małą motorykę, refleks, rozwija umiejętności społeczne a przy tym daje dużo śmiechu i zabawy. Brawo...

KLASOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

W piątkowe przedpołudnie w klasie 2a odbył się KLASOWY DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH. Dzieci uczą się poprzez zabawę, która jest ich naturalną aktywnością.  Uczeń grając nie odczuwa przymusu nauki, a rozwija się zarówno poznawczo, jak i społecznie, emocjonalnie i czesto fizycznie. Gry planszowe stanowią zarówno świetną rozrywkę, jak i aspekt edukacyjny i wychowawczy. W dobie rozwoju technologii cyfrowej taka aktywność jest dla uczniów optymalna, ponieważ oprócz tego, że daje szanse na odmienny sposób spędzania lekcji, to daje rowniez możliwość integracji klasowej.

"Wiosna w Europejskich Barwach" klasy 1-3

Dnia 18.02-08.05.2021, w naszej szkole, oficjalnie  rozpoczęliśmy prace nad  projektem "Wiosna w Europejskich Barwach". Projekt obejmuje klasy I-VIII. Klasy I-III, do dnia 30.03.2021 mają za zadanie wykonać trzy plansze tematyczne (tematyka dowolna) dotyczące wylosowanego kraju, oraz rozwieszenie ich na korytarzach naszej szkoły. Po wykonaniu plansz, wszyscy uczniowie klas I-III będą mieli okazję sukcesywnie zapoznawać się z informacjami na temat opracowanych krajów.
Wylosowane kraje w klasach I-III
klasa 1 a - Litwa
klasa 1 b - Czechy
klasa 2 a - Łotwa
klasa 2 b - Węgry
klasa 3 a - Francja
klasa 3 b - Belgia

"Wiosna w Europejskich Barwach" klasy 4-8

Klasy IV-VIII, do dnia 30.03.21  wspólnie tworzą  prezentację multimedialną na temat wylosowanego kraju.  Po ich wykonaniu, każda klasa przesyła sobie nawzajem swoje klasowe prezentacje które będą udostępniane przez wychowawców na godzinach wychowawczych. Każda klasa będzie miała okazję do zapoznania się z ciekawostkami dotyczącymi wylosowanych krajów. Po wykonaniu zadania, każda klasa wysyła swoją prezentację do koordynatora projektu, P. Marty Korycińskiej -Kaczmarek na maila ( mkj.angielski2020@gmail.com ).
Wylosowane kraje w klasach IV- VIII
klasa IV a - Szwecja
klasa IV b - Hiszpania
klasa V a - Finlandia
klasa VI a - Słowenia
klasa VI b -Portugalia
klasa VII a - Grecja
Klasa VIII a- Irlandia
Prezentacja klas IV -VIII powinna składać się z pięciu  części tematycznych:
1. Podstawowe informacje o kraju (język urzędowy, waluta, ludność, obszar itp)
2. Atrakcje turystyczne
3. Kulinaria (tradycyjne potrawy)
4. Mini słowniczek podstawowych zwrotów w języku danego kraju
5. Ciekawostki

Co kryje polska ziemia?

Na to i inne pytania uczniowie klasy 3B szukali odpowiedzi podczas realizacji projektu: „Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”. Podczas pracy  uczniowie zapoznali się z pracą archeologów, a także poruszyli tematy dziedzictwa narodowego, które ukryte jest w ziemi do dnia dzisiejszego. Uczyli się właściwego modelu postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa narodowego. Całość ogólnopolskiego projektu odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Konkurs walentynkowy dla klas młodszych

Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na KARTKĘ WALENTYNKOWĄ. Wielu uczniów bardzo chętnie przystąpiło do konkursu i wykonało piękne i pomysłowe kartki. Prace wykonane były różnymi technikami, wykorzystano w nich najróżniejsze materiały i miały ciekawe, czasami zaskakujące formy. Trudno było wyłonić zwycięzców. Ostatecznie przyznane zostały miejsca ex aequo oraz liczne wyróżnienia.
W kategorii klas 1-3 przyznano:
I miejsce – Wojtek Szewczyk, Piotr Kubik
II miejsce – Milena Mocek, Oliwia Matuszak
III miejsce – Igor Szmaj, Gabriela Gaber
oraz wyróżnienia – Kacper Łuczak, Oliwier Wojtczak, Krzysztof Patryas, Tymon Sobczak, Lena Armatys.

Uczniowie klas 1-3 otrzymali już swoje dyplomy i nagrody.

Wszystkim gratulujemy!
Opiekun SU Aleksandra Baranowicz

Konkurs walentynkowy dla starszych klas

W kategorii klas 4-8 przyznano:
I miejsce – Anna Gąsiorowska
II miejsce – Dominika Wrzeszcz
III miejsce – Katarzyna Mieszała, Maciej Kubis
oraz  wyróżnienia – Anna Bożek, Antoni Kubiak, Aleksandra Muszyńska, Daria Muszyńska, Martyna Bartczak, Jakub Pastucha, Oliwia Jurczak.
 W klasach 4-8 dyplomy zostaną wręczone po powrocie uczniów do szkoły.
Wszystkim gratulujemy!
Opiekun SU Aleksandra Baranowicz

Będzie Zabawa! Będzie się działo!!!

Strona 12 z 28Początek   Wstecz   7  8  9  10  11  [12]  13  14  15  16  Dalej   Koniec