Dzień Fujarek i Piszczałek

28 stycznia obchodziliśmy Dzień Fujarek i Piszczałek
Klasowy zespół fletów prostych klasy 3 A  zaprosił na próbę występu.

Nagroda dla biblioteki szkolnej

Drodzy miłośnicy książek i szkolnej biblioteki!
Jest nam niezwykle miło ogłosić, że Szkoła Podstawowa Nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim to jedna ze 100 bibliotek w Polsce, które zorganizowały najciekawszą Noc Bibliotek 2020 roku i stworzyły wyjątkowy klimat na czytanie.
A oto nasza Nagroda!

Jak papuga z wroną, czyli przyjaźń może zdarzyć się wszędzie

„ADONIS MA GOŚCIA”

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

26 stycznia uczniowie klas 1 - 3 mogli obejrzeć pierwszy w tym roku szkolnym spektakl teatru telewizji.

Adonis ma wszystko. Posiłki podstawiane pod nos. Publiczność, która po każdym koncercie bije mu brawo. Pachnące kąpiele. Drogie zabawki. Jest zakochany w sobie i poza otaczającym go luksusem, niewiele obchodzi go rzeczywistość. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się pokraczny Węgiel. Splendor życia Adonisa będą dla niego szokiem.
To spotkanie zmieni życie każdego z nich. Domową papugę, Adonisa i uliczną wronę, Węgla, połączą marzenia o wolności i przyjaźń. Czego się od siebie nauczą?

Dzień Pisma Ręcznego

23 stycznia przypada Dzień Pisma Ręcznego.
W dobie e-mail, komunikatorów i telefonów komórkowych coraz rzadziej wykorzystujemy pismo ręczne. Zapominamy też o pisaniu pamiętnikach i notesach.
Pisanie wspomaga rozwój sprawności ręcznej, stymuluje rozwój mózgu, wspomaga i ćwiczy pamięć
 Pismo ręczne podpowiada charakter autora. Pisząc ręcznie robimy mało błędów i wyrabiamy sobie charakter pisma. ✍✍✍
List, życzenia napisane ręcznie to piękny prezent

Kochane Babcie i kochani Dziadkowie
W dniu Waszego Święta społeczność uczniowska naszej szkoły składa Wam najserdeczniejsze życzenia
Zdrowia, Radości, Miłości, wspólnej zabawy, spełnienia marzeń. Wszystkiego Najlepszego

Życzenia - klasa 1 B

Z okazji Dnia Babci i Dziadka klasa 1b przygotowała przepiękne laurki i upominki. Niestety ze względu na obecną sytuację, nie mogliśmy gościć ich w szkole. Życzymy dużo zdrówka i pociechy z kochanych wnuków.

Dzień Babci i Dziadka w klasie 2 B

Uczniowie klasy 2B pamiętają o swoich babciach 21 stycznia i dziadkach 22 stycznia. Z tej okazji powstały kolorze kubeczki z przepyszną herbatką. Wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia.

Dzień Babci i dziadka w klasie 3 A

Życzenia dla Babć i Dziadków 🎁🥰🎁🥰
uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim

„Zdalna Szkoła+wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim otrzymała wsparcie w ramach projektu „Zdalna Szkoła + wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”.
Celem projektu jest zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo głównie z rodzin wielodzietnych.
Szkoła Podstawowa nr 13 otrzymała 4 laptopy, które umożliwią uczniom realizację lekcji w modelu zdalnym.

Akcja bożonarodzeniowa klasy 5

Uczniowie i Rodzice uczniów klasy 5 po raz kolejny okazali wiele serca dla potrzebujących. Piątoklasiści postanowili w tym roku zrezygnować z obdarowywania się nawzajem świątecznymi upominkami, a kwotę, którą wydaliby na ich zakup, przeznaczyli na pomoc innym.
 Podczas jednej z przedświątecznych godzin wychowawczych wybrali cel akcji. Została nim świetlica BOŻE PODWÓRKO prowadzona przez Stowarzyszenie Konferencji Św. Wincentego a Paulo w Ostrowie Wielkopolskim.
Do akcji włączyli się również uczniowie klasy 6a, którzy z entuzjazmem zadeklarowali pomoc w zbiórce.
Przez dwa tygodnie gromadzone były artykuły plastyczne, które następnie zostały pięknie spakowane i dostarczone na miejsce. Podczas przekazania upominków uczniów reprezentował Gracjan Netter.
 Uczniowie klasy 5 biorą również udział w akcji Polskiej Organizacji Humanitarnej „Wiem i Działam”. Bożonarodzeniowa pomoc dla świetlicy jest dowodem, że młodzi ludzie wyciągają właściwe wnioski, realizują założenia programu, uczą się empatii i dostrzegają potrzeby innych.

Strona 15 z 28Początek   Wstecz   10  11  12  13  14  [15]  16  17  18  19  Dalej   Koniec