Szkoła Podstawowa nr 13 im. Stefana Rowińskiego
ul. Świetlicowa 9, 63-400 Ostrów Wielkopolski
Telefon
+48 62 7356995
Sukses międzynarodowy naszej uczennicy

Wspaniała wiadomość ❤🎶❤🎶🥇
Uczennica klasy 5 naszej szkoły i Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie skrzypiec - Agatka Gawrońska zdobyła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym
🙂Agata zdobyła 96 na możliwych 100 pkt. i zajęła 1 miejsce w  "I Kyoto International Music Competition".
Akompaniament Pani Oliwia Mądry👍.
W konkursie on-line  udział wzięli uczestnicy z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Polski, Rumunii, Węgier, Bułgarii, Ukrainy, Słowenii, Rosji, Kazachstanu, Tajlandii, Taiwanu, Chin, Korei Południowej, USA i Australii🙂🙂🙂.
Gratulujemy tak wielkiego sukcesu

Spotkania z pedagogiem

W klasach 1a oraz 1b odbyły się zajęcia z pedagogiem: "Integracja zespołu klasowego". Uczniowie chętnie uczestniczyli we wspólnych zabawach, mogli się lepiej poznać oraz próbować przełamać swoją nieśmiałość podczas występu na forum klasy.

Smaczny pączek

W dniu 11 lutego w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ PĄCZKA - TŁUSTY CZWARTEK. Tego dnia nie powinno się liczyć kalorii. Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło. Uczniowie klasy 1b powodzenie mają zagwarantowane!
Był sobie pączek, co nie miał rączek
i okrąglutki był jak miesiączek.
Miał lukrowaną złocistą skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturę.
Wszyscy go lubią - starsi i dzieci.
Na jego widok, aż ślinka leci.
Lecz co naprawdę pączki są warte,
to przede wszystkim wie tłusty czwartek.

Dzień pączka

Tłusty czwartek jest świętem chrześcijańskim przypadającym w ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Zwiastuje, że rozpoczął się ostatni tydzień karnawału.
W Polsce pierwszy raz ten zwyczaj obchodzono w XVII wieku. Tradycją jest by każdy w tłusty czwartek zjadł coś tłustego.
W klasie 3 A - czwartkowy pączek smakował nieziemsko.

Mnożymy

W czwartkowe przedpołudnie uczniowie klasy 2a przekonali się, że mnożenie wcale nie musi być trudne. Można liczyć a przy okazji świetnie się bawić.  Następnie cała klasa obejrzała prezentację multimedialną związaną z TŁUSTYM CZWARTKIEM. Każdy uczeń oprócz śniadania przyniósł z domu pyszne pączki, które podczas przerwy śniadaniowej zniknęły w zaskakująco szybkim tempie. Na koniec na zajęciach informatycznych w sposób graficzny wszyscy przedstawiali swoje pączki marzeń.

Ślubowanie na czytelnika

W dniu 5 i 9 lutego 2021 r, w naszej szkole odbyło się  pasowanie  na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem oraz zwiedzaniem biblioteki.
Po uroczystym pasowaniu na czytelnika dzieci otrzymały Dyplom oraz mały upominek w postaci zakładki do książki.
Radość nowych czytelników była ogromna, a wrażenia na pewno będą niezapomniane.

 

Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego

Podobnie jak w ubiegłych latach, również i w tym roku szkolnym Kuratorium Oświaty w Poznaniu przeprowadziło konkursy przedmiotowe skierowane do uczniów szkół podstawowych. 3 listopada 2020r. odbył się stopień szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, w którym z naszej szkoły uczestniczyło troje uczniów z klasy VIII:  Julia Zielińska, Martyna Kopeć, Patryk Kopeć. Do konkursu przygotowywała uczniów Marzena Szymankiewicz.  Do kolejnego etapu przeszedł Patryk Kopeć, który 29 stycznia 2021 roku rozwiązywał zadania z matematyki już ze stopnia rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Uczeń zdobył wymaganą liczbę punktów i zakwalifikował się do ostatniego etapu- stopnia wojewódzkiego tego konkursu, który odbędzie się w marcu. Wszystkim uczestnikom z naszej szkoły gratulujemy sukcesu osiągnięcia takich wyników, a Patrykowi życzymy tytułu laureata konkursu. Jednocześnie informujemy, że Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną oraz jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu, a także jest przyjmowany w pierwszej kolejności do wszystkich szkół ponadpodstawowych. Trzymamy zatem mocno kciuki za Patryka i dziękujemy, że tak dumnie reprezentuje naszą szkołę.
 

Emocje - projekt w klasie 2

W piątkowe przedpołudnie uczniowie klasy 2a poruszali bardzo ważny temat dotyczacy  emocji oraz mocy wypowiadanych słów.  Z przepieknego opowiadania dowiedzieliśmy się, że mogą być słowa miłe i puchate jak wykonane przez uczniów pompony. Mogą być też słowa ostre i kolczaste jak kaktusy, które ranią nasze serca. To od nas zależy w jaki sposób wykorzystamy MOC SŁÓW.

Plebiscyt życzliwości

W listopadzie w klasach 1-3 odbył się Plebiscyt życzliwości. Wyniki były ogłoszone, ale niestety przez naukę zdalną Królowe i Królowie życzliwości, którzy zdobyli największą liczbę głosów nie mogli otrzymać upominków.
W dniu 29.01.2021 odbyło się rozdanie Dyplomów i upominków. Wyróżnieni zostali też inni uczniowie, którzy również zdobywali sporą ilość punktów.
Nie wszyscy uczniowie byli w tym dniu obecni, ale na zdjęciach są pokazane ich Dyplomy.

 

Czytaj więcej...
Obchody Międzynarodowego Dnia LEGO

Firma produkująca klocki została założona 12 października 1932 roku w Danii. Nazwa LEGO pojawiła się dwa lata później.
LEGO swoją nazwę zawdzięcza dwóm duńskim słowom „leg godt”. Ole Kirk Christiansen, który wówczas tworzył jeszcze drewniane zabawki zaczął myśleć marketingowo i doszedł do wniosku, że musi zmienić nazwę swojego przedsiębiorstwa. Ogłosił konkurs wśród pracowników na nową nazwę. Tak powstała nazwa popularnych klocków.
Klasa 3 A ułożyła wieże, rozszyfrowała zapis ułamków za pomocą klocków. Nauka przez zabawę.


 

Strona 14 z 28Początek   Wstecz   9  10  11  12  13  [14]  15  16  17  18  Dalej   Koniec