Życzenia swiateczne od klasy I B

www.facebook.com/sp13ostrow/videos/394668078422343

Ozdoby świąteczne w I B

Klasa 1b na technice przygotowała przepiękne łańcuchy z papieru kolorowego. Z pewnością oryginalnie wyglądają na choince. Sam zobaczcie te cuda.

NSZZFiPW

W dniu 17.12.2020r, na prośbę Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 13 im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim  Jolanty Przybyłek, Zarząd Terenowy NSZZFiPW w Ostrowie Wlkp. przekazał na ręce Pani Dyrektor 500 maseczek. W imieniu Zarządu maseczki przekazał mł.chor. Przemysław Reterski wraz z synem Jakubem, który jest członkiem Samorządu Uczniowskiego.
Mamy nadzieję na owocną współpracę ze Szkołą, na dalsze lata.
 Dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie.🙂🙂🙂👍👍👍

"Coraz bliżej święta..”

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej wyczekiwane przez nas wszystkich święta. To świetna zabawa, okazja w przygotowaniu przez nas wybranych ozdób. Dlatego klasa 1 a postanowiła wykonać świąteczny łańcuch.  Każdy udekorował swoją choinkę czy też nasz pokój? Patrząc na te przepiękne prace powstał konkurs świąteczny – „Kto wykona najdłuższy łańcuch”. Zgadnijcie, kto wygrał?

Zajecia z masą solną

Klasa 3b podczas zajęć technicznych z p. Darią lepiła z masy solnej przeróżne ozdoby. Na końcu przepięknie je malowały. Zobaczcie, jak pięknie wyszło.

Prace z masy solnej

W klasie 1b  masa solna posłużyła do przygotowania oryginalnych świątecznych ozdób. Dzieci długo pracowały,  ćwicząc przy okazji paluszki w ramach ,,Terapii ręki". Zabawa i nauka to  klasa 1b najbardziej lubi... Popatrzcie na ich efekty pracy.

PIERNICZKI TROCHĘ INACZEJ

W wielu rodzinach kultywowana jest tradycja pieczenia pierników.  Zapach cynamonu i słodkiego miodu na długo zostaje w naszej pamięci kojarząc się ze zbliżającymi Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy 2a postanowili podjąć wyzwanie. Tym razem nie piekli, ale szyli i ozdabiali papierem swoje piernikowe dzieła.

Jak traktować zwierzęta...

Jak traktować zwierzęta... na co dzień i od święta? Klasa 2B ukończyła omawianie kręgu tematycznego związanego z opieką nad zwierzętami. Uczniowie opisywali, rysowali, a nawet fotografowali się ze swoimi pupilami. Dzieci dobrze wiedzą, że choć miło mieć zwierzę w domu to jest to również codzienny obowiązek.

PAMIĘTAJ ZIMĄ O ZWIERZĘTACH

Uczniowie klasy 2a wspólnie zastanawiali się jak zwierzętom pomóc przetrwać zimę.  Wykonali jadłospis dla zwierząt oraz włączyli się w klasową akcję dokarmiania zwierzat.

Mikołajki w klasie 1 B

Klasa 1b zapoznała się z historią Św. Mikołaja. Kim jest? Jak żyje? Gdzie można wysłać listy? Czy faktycznie wszystkie listy czyta Św. Mikołaj? Gdzie przechowuje listy? Kto mu pomaga? Co robi Mikołaj? Co najbardziej lubi jeść? Na te i inne pytanie dzieci otrzymały odpowiedzi od samego Św. Mikołaja z Finlandii.

Strona 18 z 28Początek   Wstecz   13  14  15  16  17  [18]  19  20  21  22  Dalej   Koniec