Pomagamy ptakom w czasie zimy

Klasa 1b po obejrzeniu filmu edukacyjnego wie, jak ciężko jest zwierzętom podczas zimy. Część odlatuje, niektóre zasypiają w sen zimowy, a pozostałe liczą na naszą pomoc. Klasa postanowiła zrobić własnoręcznie karmniki i dokarmiać ptaszki.  Zobaczcie na efekty ich pracy 🙂

List do Święego Mikołaja

Pisanie listów jest piękną tradycją, zapominaną w obecnych czasach.

Mikołajki w III A

Cały tydzień czekaliśmy na spotkanie ze Świętym Mikołajem...
Pani Sabina Piłat podczas spotkania online w piątkowy ranek zaprosiła nas w podróż do Finlandii, do Rovaniemi - do wioski Świętego Mikołaja.
Poznaliśmy renifery, pracę i codzienne życie świętego Mikołaja.
Przygotowaliśmy ozdoby choinkowe - związane z Naszym Gościem.
Podróż z panią Sabiną była bardzo ciekawa  Dziękujemy  📝🎄🎁

www.facebook.com/sp13ostrow/videos/4184097311617132

Pomoc charytatywna

Klasa 1b przyłączyła się do akcji ,,Tytka charytatywna" Caritas. Klasa wypełniła tytki artykułami pierwszej potrzeby- spożywczymi i chemii gospodarczej. Dodatkowo zebrali też ubrania. Wszystkie artykuły zawiozła do Cartitasu p. Daria i p. Kamila.  Pięknie dziękujemy za pomoc.

„Hoł, hoł, hoł …Mikołaja nadszedł czas...”

W tym szczególnym dla nas czasie, pomimo wielu przeszkód i trudności dnia 4 grudnia w klasie 1 A wraz z wychowawcą obchodziliśmy długo wyczekiwane przez nas Mikołajki. Było to nasze wspólne spotkanie na odległość. Pomimo tak innych niż do tej pory Mikołajek dzień był pełen przygód i niespodzianek. Uczestniczyliśmy w lekcji on-line, nauczyliśmy się witać po finlandzku, były quizy i wiele innych atrakcji. Na końcu naszego spotkania czekała nas kolejna niespodzianka. Był to film od Mikołaja z przesłaniem, które skłoniło wielu z nas do refleksji. Mamy nadzieję, że kolejne spotkanie z tak niezwykłym gościem będzie w naszej klasie.

Mikołajki w klasie I B

"Wykulaj Mikołaja"- klasa 1b narysowała Mikołaja wg kodowania 🙂 Zobaczcie efekty ich pracy, są cudowne 🙂

Wiadomość z Tanzanii

Wspaniała wiadomośc😍😍😍
Dzieci z Tanzanii już mają nasze ubrania i buty;) jeszcze raz dziękujemy za udział w akcji 😉 aż serce się raduje... pamietajmy, dobro zawsze wraca 💪

Czy Święty Mikołaj istnieje?

Czy Święty Mikołaj istnieje? Gdzie mieszka? Czy w tym roku nas odwiedzi? Na te i inne pytania w dzisiejszym dniu odpowiedzi szukali uczniowie z klasy 2B, którzy uczestniczyli w lekcji na żywo prowadzonej przez Sabinę Piłat z kanału "Nauka w plecaku" która spotkała Świętego Mikołaja. Nie zabrakło również gier i zabaw takich jak: kodowanie na dywanie, śpiewanie świątecznej piosenki czy tańce ze śnieżynką w ramach wf-u.
Zachęcam do relacji filmowej: https://youtu.be/zkzanGAt3oA

MIKOŁAJKI W 2A

W zeszłym roku o tej porze sala nr 8 w naszej szkole  w grudniowe przedpołudnie zamieniła się w klasowe kino. Był popcorn, ciepłe kocyki i poduszki oraz przytulanki. Nie chcąc przerywać tak fajnej tradycji uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą 4 grudnia w swoich domach  zorganizowali MIKOŁAJKOWE KINO DOMOWE. Były smaczne przekąski i ciepłe kocyki. Kolejną atrakcją tego dnia był udział w lekcji on -line JAK SPOTKAŁAM PRAWDZIWEGO MIKOŁAJA,  Dowiedzieliśmy się z niej o ulubionym deserze Świetego. To nie są wcale ciasteczka i mleko, ale lody. Mikołaj zdradził również, że prezenty daje dobrym dzieciom. Wszyscy zaczęli się zastanawiać co,  to oznacza? Święty szybko odpowiedział, że dobre dzieci słuchają innych, zdrowo jedzą i dobrze śpią w nocy, aby mieć siły do nauki i zabawy. Mikołajkowy dzień był pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia (czwartek), obchodzimy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dzieci zostały wprowadzone w tematykę niepełnosprawności. Dzieci poznały z jakimi trudnościami na co dzień borykają się osoby niepełnosprawne i jak ważna jest ich akceptacja i tolerancja, jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. Taka wiedza może w przyszłości zaowocować 🙂
Klasa 1b przygotowała dla wszystkich dzieci bajeczkę... posłuchajcie.

fb.watch/2VQny8SLAR/

Strona 19 z 28Początek   Wstecz   14  15  16  17  18  [19]  20  21  22  23  Dalej   Koniec