"Zwierzaki- cudaki"

Klasa 1b zrobiła "Zwierzaki- cudaki" z warzyw i owoców. Każdy cudaczek otrzymał od dziecka imię. W domkach zrobiło się smacznie, kolorowo i zabawnie. Wszystkie cudaczki są śliczne. Uczniowie klasy przypomnieli sobie, jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców.

CZYTELNICZE SÓWKI KASZTANOWE

- taki tytuł nosił konkurs odbywający się w klasie 2b w miesiącu październiku. Celem było zmobilizować uczniów do samodzielnego czytania po lekcjach. Najlepsi okazali się: I miejsce: Franciszek Jendrysiak, II miejsce:Liliana Szymkowiak, III miejsce: Julia Ziętek. Dzieci otrzymały dyplomy oraz swoje nakarmione sówki pełne kasztanów. GRATULUJEMY i zachęcamy do dalszej aktywności CZYTELNICZEJ 🙂

Ogólnopolski Program #UczymyDzieciProgramować

Ogólnopolski Program
#UczymyDzieciProgramować
Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 3 A wraz z wychowawczynią zrealizowali 20 zadań w Międzynarodowym Tygodniu Kodowania. Ostrowska Trzynastka znalazła się na mapie działań w ramach programowania o zasięgu międzynarodowym.  Tym samym dołożyliśmy swoją cegiełki do zwycięstwa Polski w Code Week 2020.
Bardzo cieszy nas sukces wszystkich polskich programistów 😀👍😀

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! Dzień ten dla klasy 2b był okazją nie tylko do poznania nowej bibliotekarki, pani Oli ale przede wszystkim okazją, aby przypomnieć sobie swoich ulubionych bohaterów z bajek. Wszyscy uczniowie z wielką ochotą przebrali się za ulubioną postać, rozwiązywali quizy i krzyżówki, odbył się pokaz mody bajkowej. Nie mogło zabraknąć akcentu czytelniczego, bo to właśnie za jego sprawą przenieśliśmy się w świat NIESAMOWITYCH SKARPETEK, naszej kolejnej lektury... ale o tym już wkrótce 🙂
Zapraszamy do krótkiej relacji filmowej: https://www.youtube.com/watch?v=n4e_Uo68QwI

Pomóżmy Weronice

Apel Brajana - naszego ucznia - o pomoc dla Weroniki
Informacje o chorobie dziewczynki na:

II MODUŁ MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO EMOCJA

Klasa 2a zakończyła w piątek  realizację II modułu projektu edukacyjnego "Emocja". Do krainy "Wyobraźni" przeniosło nas opowiadanie o "Żółtym baloniku" oraz poetycka opowieść o "Potędze wyobraźni". Każdy wykonał swój balonik marzeń. Wiele radości sprawiła dzieciom praca z aplikacją Quiver. Na zakończenie zajęć była spontaniczna zabawa balonikami. Listopadowy dzień nie musi być smutny i ponury...szkoda, że to ostatni dzień naszej tradycyjnej nauki. Na koniec były uściski. Od poniedziałku zasiadamy przed ekrany. Też damy radę 💪

Akcja charytatywna

AKCJA TRWA DO 10 LISTOPADA😃😃
Szkoła Podstawowa nr 13 im Stefana Rowińskiego przy współpracy z Akademią Piłkarską KAO z Odolanowa włączyła się w akcję zbierania odzieży i obuwia sportowego dla dzieci z dalekiej, ubogiej Tanzanii, gdzie powstaje Sportowa Akademia dla młodych piłkarzy. Nasi uczniowie angażują się aktywnie w piłkę nożną – uczęszczają na SKS, grają w klubach piłkarskich na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, uprawiają czynnie inne sporty, toteż bardzo chętnie wzięli udział w akcji, by wesprzeć pasję swoich rówieśników. W ciągu kilku dni zebraliśmy duży zbiór odzieży i butów. Dary zostaną przekazane panu Raczyńskiemu i razem z nim bezpośrednio trafią do dzieci w Tanzanii.
Magdalena Pinkowska
Beata Mamot

Dzień Postaci z Bajek

W dniu 5 listopada obchodzimy Dzień Postaci z Bajek. Stroje i makijaż przygotowane.
Uczniowie 3 A wraz z wychowawcą.

PRZYWITANIE PIERWSZAKÓW

W piątkowe przedpołudnie przedstawiciele klasy 2A poszli przywitać swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy 1A. Życzyli im wielu sukcesów oraz czerpania samych przyjemności ze zdobywania wiedzy. Wręczyli drobne upominki, które przydadzą się uczniom nie tylko w klasie pierwszej. Przedstawiciele klasy 1A wraz z wychowawcą zaskoczyli nas niespodzianką w postaci Slownika Ortograficznego i smacznych cukierów. Dziękujemy i życzymy powodzenia w murach naszej szkoły.

Projekt Ogólnopolski "Misiowe Podróże po Polsce"

Dziś czas pożegnań. Miś Bartek zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia. Uczniowie klasy 1A, 2A i 3A spotkali się na boisku szkolnym. Wszyscy uśmiechnięci stanęli do wspólnego zdjęcia z nowym przyjacielem – Bartkiem.
3 A zapakowała Misia i pamiętnik do nowej koperty. Wszystkim ten projekt bardzo się spodobał. Pragniemy zaprosić następne misie na nowe przygody do ostrowskiej trzynastki. Wyrusza teraz do szkoły podstawowej w Zaniemyślu koło Środy w Wielkopolsce. Pozdrawiamy serdecznie panią Elę - wychowawczynię następnej klasy, która będzie gościć Bartka. Proszę nie ściągać maseczki Bartkowi.  Do zobaczenia!!!

Strona 22 z 28Początek   Wstecz   17  18  19  20  21  [22]  23  24  25  26  Dalej   Koniec