Nowe książki

W ramach projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI, na który Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zostały zakupione komiksy.
Młodsi uczniowie mogą wypożyczać takie tytuły jak np. Minecraft, Czarnolina, Dog Man, Wojownicy lub Nowa przyjaciółka.
Młodzieży proponuję komiksy japońskie czyli mangi, komiksy paragrafowe dla tych, którzy lubią tajemnice, ryzyko i wyzwania lub klasykę w wydaniu komiksowym.
Gorąco polecam i zachęcam do czytania!

Projekt Ogólnopolski "MISIOWE PODRÓŻE PO POLSCE"

Miś Bartek w weekend wybrał się na wycieczkę. Maja i Jakub Tadel z klasy 2 A i 3 A zaprosili go na wizytę do Pani Krawcowej. W poniedziałek 26 października Miś Bartek zaproszony został do Powiatowej Komendy Policji.  Poznał pojazdy Naszych funkcjonariuszy Policji. Serdeczne podziękowania dla Rodziców uczniów klasy 3 A -  pani Elżbiety Tadel, państwa Ewy i  Mariusza Patryas. 😀😀😀

#Siepomaga - Sandra

Dzisiaj zakończyliśmy zbiórkę kasztanów. Na konto Sandrusi wpłynęło 800 zł. Potwierdzenie:
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie szczególnie:
- Naszym uczniom, nauczycielom za wsparcie pięknej akcji - poświęcanie swojego wolnego czasu w poszukiwaniu kasztanów
- Pan #WojciechowLisiecki
 (odbiorca) za przemiłą współpracę, za dołożenie swojej cegiełki
- #PrzedszkoleNr13Sindbad
 za przyłączenie się do zbiórki
- #PrzedszkoleNr3JaśiMałgosia
 za przyłączenie się do zbiórki
Całą zbiórkę nadzorowała Pani Daria August. Przy sprzedaży kasztanów obecna była Pani Violetta Stachurska.

Programujemy 3 a

Uczniowie klasy 3 a ukończyła realizację dwóch projektów ogólnopolskich w ramach kodwania

#CałaPolskaProgramuje i #CodeWeek - w każddym z nich zrealizowaliśmy po 10 zadań.

relacje filmowe i kolaże w linku do innowacji klasy 3 a - sp13.osw.pl/Projektykonkursyinnowacjewolontariat/Innowacjepedagogiczne/20202021/Programujemy3A/tabid/354/Default.aspx

Metoda Montessori

Klasa 1b uczy się czytać i pisać metodą Montessori, która opiera się na głoskach.
Nauka przez zabawę- to co lubimy najbardziej :)
Metoda Montessori – system wychowawczy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, który został stworzony przez włoską lekarkę Marię Montessori i który pomaga we wszechstronnym rozwoju dziecka.

Program antytytoniowy

Klasa 2A zakończyła udział w programie antytytoniowym dla klas 1-3 "Nie pal przy mnie, proszę". Zajęcia rozpoczęły się już w klasie 1. Łącznie było to 5 tematów o zdrowiu, zagrożeniach dla naszego zdrowia oraz zachowaniach asertywnych gdy ktoś pali w naszym towarzystwie.
Na koniec ogłoszony został konkurs klasowy na Znaczek Nie pal przy mnie, proszę. Uczniowie wykonali wg swojego pomysłu rysunki pod tym hasłem.

Gdy teatry i kina pozamykane

W czasach gdy wyjścia do teatru czy kina są wstrzymane klasa 2b postanowiła samodzielnie wykonać kukiełki z drewnianych łyżek i wystawić "sztukę teatralną". Polecamy wszystkim szczególnie na deszczową pogodę za oknem.

Sensoplastyka

Sensoplastyka- dla małego i dużego smyka- takim hasłem klasa 2b zakończyła omawianie tematów związanych z lasem. Uczniowie z zaangażowaniem zamalowywali kawałek po kawałku rozwiniętej folii spożywczej, na której w efekcie końcowym powstał przepìekny las, dom wielu zwierząt i miejsce do odpoczynku dla nie jednego dorosłego. Na pracy nie zabrakło: wiewiórki, lisa, sarny czy grzybów. Wśród drzew królowały dęby.

Zajęcia o złości

Zajęcia z pedagogiem nt złości w klasie 6a.

Las w słoiku

Uczniowie klasy 2a zakończyli blok tematów związanych z lasem. Omawialiśmy rodzaje drzew oraz znaczenie grzybów dla ludzi i zwierząt. Wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, aby zobaczyć i posłuchać co w trawie piszczy. Na koniec każdy uczeń wykonał przepiękną kompozycję i zamknął las w słoiku.

Strona 24 z 28Początek   Wstecz   19  20  21  22  23  [24]  25  26  27  28  Dalej   Koniec