Jesień w2 A

Jakiego koloru jest jesień? Czy widać ją na polu i w lesie? Ma smak owoców i warzyw? Na te i inne pytania szukała odpowiedzi klasa 2a podczas tygodniowego bloku tematycznego SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO. Uczniowie wraz z wychowawcą Beatą Mamot  udali się na wycieczkę do  lasu,  zrobili warzywno-owocowe Stworki-Potworki, które wzięły udział w klasowym teatrzyku. Było mnóstwo nauki i dobrej zabawy.

Ogólnopolski Dzień Czytania w klasie 3 A

Ogólnopolski Dzień Czytania
w klasie 3 A
MIĘDZYNARODOWY PROJEKT
 - CZYTAMY Z KLASĄ II edycja
- „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Międzynarodowy Projekt - Lekturki spod chmurki

CZYTAMY Z KLASĄ - II EDYCJA

☁️ ☁️ Zaczynamy ☁️ ☁️  KLASA 3 A
CZYTAMY Z KLASĄ
- klasa 3 A
KAPELUSZ PANI WRONY
- witamy Chmurkę Tosię

LEKTURNIKI I CZYTUSIE 3 A

Klasa 3 A
- lekturniki gotowe
- Czytusie zaprojektowane
przygoda przed nami ✍📖📚

LEKTURKI SPOD CHMURKI W 2 A

Klasa 2a rozpoczęła kolejną przygodę cztelniczą biorąc udział w II edycji projektu LEKTURKI SPOD CHMURKI.
Czytanie to wspaniała przygoda, która nic nie kosztuje a ma duży wpływ na rozwój dzieci.

Warsztaty artystyczne

W październiku rozpoczęły się warsztaty dla kl. IV, prowadzone w ramach projektu POKOCHAJ KSIĄŻKI!, na który Stowarzyszenie „Szczęśliwa Trzynastka” pozyskało środki z budżetu Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
Na pierwszych warsztatach „Jak stworzyć komiks” chętni uczniowie z kl. IV a dowiedzieli się jak powstaje komiks oraz nanosili kolory na przygotowane karty pracy. Na pierwszych warsztatach „Book folding”, chętni uczniowie kl. IV b, wykorzystywali stare, bezużyteczne książki do robienia jesiennych jeży. Przed nami jeszcze wiele ciekawych spotkań. Niezdecydowanych zapraszamy do udziału. Warsztaty prowadzone są naprzemiennie, zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Jesień w klasie 2 B

Letnią porą klasa 2b zaprosiła zimę do sali

Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Martą Szmaj za sprawą przerabianej lektury "Zaczarowana zagroda" autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów zaprosili zimę do sali. Dzieci przeniosły się na Antarktydę budując lodową zagrodę z kostek cukru oraz tworząc pingwiny z plasteliny. Odwiedziła nas również pani Aneta Błaszczuk z biblioteki która dostarczyła wiadomości głównie o gatunku Adeli, najmniejszych pingwinach. Drugoklasiści byli mierzeni przez co porównywali swój wzrost z głównym bohaterem książki-Elegancikiem. Przerabiając lekturę tym samym zrealizowaliśmy II moduł ogólnopolskiego projektu "Lekturki spod chmurki".

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na kartkę z życzeniami dla chłopaków, w którym mogli brać udział uczniowie klas I – VIII.
W kategorii klas I – III najlepszą pracę wykonał Mikołaj Plewa z klasy 2b, a drugie miejsce zajęła jego klasowa koleżanka Nina Dusza.
W kategorii klas IV – VIII pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Muszyńska z klasy 7, drugie miejsce Daria Muszyńska z klasy 8, a trzecie Kamil Słupianek z klasy 5.
Prace zostały umieszczone na korytarzu szkolnym, żeby chłopacy mogli zapoznać się z życzeniami przygotowanymi z okazji ich święta.
Najlepsze życzenia od SU dla wszystkich chłopaków!

Dzień Chłopca w klasach II - III

Dzień Chłopca w klasach II-III 😃😃😃

Strona 27 z 28Początek   Wstecz   19  20  21  22  23  24  25  26  [27]  28  Dalej   Koniec